Про це повідомили на Facebook-сторінці фонду збереження спадщини АРВМ самого митця та його дружини, художниці й графікині, Ади Рибачук.
Володимир Мельниченко працював у творчому тандемі з нині покійною Адою Рибачук. Усі спільні роботи — монументальні твори, архітектуру, скульптуру та фільми — підписували абревіатурою АРВМ.
У 1968 році було затверджено проєкт Меморіально-обрядового поховального комплексу «Парк Пам’яті». Ада Рибачук і Володимир Мельниченко запропонували концепцію комплексу як об’єкта культури.
“Ми з Адою міряли про територію крематорію і кладовища як про ландшафтний парк з обʼєктами культури і абсолютним підкоренням памʼяті, і обережному ставленні до неї. Ми знайшли архітектурні рішення, і Київ міг би мати унікальний простір, який приваблює місцян. Замість цього маємо гігінтський некрополь посеред мегаполісу, з яким все одно доведеться щось робити…”, – коментував Володимир Мельниченко у інтервʼю PRAGMATIKA.
До споруд комплексу увійшла і відома “Стіна памʼяті” – рельєф довживною в 213 метрів, який складався з десятків скульптурних багатофігурних елементів, кожен з яких мав глибинний філософський та художній сенс.
Про час та місце прощання з митцем повідомлять пізніше.
Читайте також:
Американський архітектор – проєктувальник найвищих хмарочосів Юджин Кон помер у віці 92 років
Видатний уругвайський архітектор Рафаель Віньолі помер у віці 78 років