Бахмутська школа мистецтв. Втрачена пам’ятка

У колаборації з Агенцією медійного росту "АБО" та в рамках проєкту "Свій дім" публікуємо історії, розказані українцями про будинки, втрачені внаслідок російської агресії. Сьогодні розповідаємо про Бахмутську школу мистецтв №1.

 

У Бахмуті на Донеччині не вціліло жодного закладу культури. До війни їх було 28. Окупанти повністю знищили 17 об’єктів і частково зруйнували 11. Одна зі старовинних будівель Бахмутської школи мистецтв №1 отримала пошкодження влітку, друга — вранці 22 грудня.

У найстарішому мистецькому закладі Донбасу повилітали вікна, зруйновано стіну

Колаж наданий платформою «Свій дім»

“Уперше школа зазнала пошкоджень ще на початку липня. Після ракетного обстрілу в будівлі №1 були розбиті всі вікна, пошкоджені класи та концертна зала. Уламки ракети посікли фасад. Викладачі разом із батьками закрили віконні отвори та зробили косметичний ремонт в межах можливого”, — розповіла проєкту “Свій дім” Євгенія Гринь, директорка закладу.

Колаж наданий платформою «Свій дім»

Повторний обстріл у грудні зачепив і другу будівлю. “Снаряд зруйнував стіни та пошкодив чотири вікна другого поверху, розтрощив усе всередині. У класах навпроти вибуховою хвилею повибивало цеглу і пошкодило вікна”, — каже очільниця школи.

Колаж наданий платформою «Свій дім»

Дві будівлі мистецької школи, що стоять поруч, колись належали купцю Смолянинову. Першу власник звів у 1896-му, а у 1912-му побудував ще одну під комерційний клуб. Після революції у більшій споруді були квартири. Старе приміщення використовували як пансіон. У повоєнний час там облаштували парткабінет і телеграф.

Колаж наданий платформою «Свій дім»

Сьогодні багатостраждальний Бахмут у вогні, але колектив і учні не втрачають надії, вірять у відбудову і намагаються зберегти автентичну цеглу, побиту ворожими обстрілами. Останні місяці мистецька школа працює дистанційно, але не зраджує своїм традиціям.

Колаж наданий платформою «Свій дім»

“У школі не тільки вчимо дітей, а й ведемо велику концертну діяльність. Наша гордість — фестиваль “Різдвяні піснеспіви”. Ми передивляємося відео попередніх років і бачимо, наскільки зростав рівень його учасників. Це свято завжди проводили у ДК ім. Є. Мартинова, який теж отримав значні пошкодження. Пригадуємо все це і не можемо стримати сліз”, — каже Євгенія Гринь.

Колаж наданий платформою «Свій дім»

“Школа пишається своїм минулим і сьогоденням, виховавши велику плеяду талановитих музикантів і педагогів. Багато з них працюють у закладах культури Україні та прославляють нашу державу за кордоном”, — з гордістю каже директорка.

На платформі “Свій дім” можна поділитися власними спогадами про зруйновану оселю або заклад, в якому працювали.