Врятовані експонати з музею Очакова відцифрують

/ Арт /

В Україні оцифрують понад 300 евакуйованих експонатів Очаківського музею мариністичного живопису, зокрема це картини українських художників Івана Айвазовського, Руфіма Судковського, а також Тетяни Яблонської.

Сюжети картин тісно пов’язані з культурним контекстом Очакова міста і регіону, пише Телеграф.

«Сьогодні Очаків чи не щодня потерпає від обстрілів російської артилерії. Минулого року ми допомогли музейниками спакувати та вивезти у безпечне місце більшу частину картин очаківського музею. Але в умовах війни про їхнє повернення у рідні стіні навіть не йде мова. Виставляти їх теж не можна. Тому зараз робимо все можливе, щоб ці художні скарби люди подивилися хоча б в онлайн-форматі», — каже менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю КУ “Агенція розвитку Миколаєва” Євген Гомонюк.

Очаківський музей – єдиний в Україні музей, присвячений мариністичному живопису – різновиду образотворчого мистецтва, у якому зображують море.

Фото: Телеграф

Врятована колекція – це понад 300 предметів такого живопису та графіки XIX-XX ст. Основа колекції – картини відомих українських художників-мариністів ХІХ століття: Руфіна Судковського, Олексія Ганзена та Івана Айвазовського.

Ці картини вперше покинули музейні стіни з моменту відкриття музею у 1982 році. Їхні сюжети тісно пов’язані з культурним контекстом Очакова міста і регіону. Вони змальовують українські краєвиди Чорноморського узбережжя, морської стихії, побут морських рибалок, військові баталії та історичні віхи розвитку України як військово-морської держави. Ці твори є надбанням вітчизняної та світової культури.

Фото: Телеграф

На сьогодні вже відцифрована велика частина цих творів. Паралельно з цим йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу мариністичної графіки й живопису.

Наразі музейна колекція зберігається у надійному місці, та невдовзі її можна буде побачити та дослідити в онлайні.

Проєкт з відцифрування очаківської колекції реалізує Агенція розвитку Миколаєва спільно із Платформою MY ART за підтримки Українського культурного фонду.

 

 

Читайте також:

У Чернігові оцифрують Антонієви печери

Софійський собор у Києві оцифрували за допомогою лазерного сканера

Зі Львова до Польщі вивезли на зберігання картини Яцека Мальчевського