Вознесенській печері можуть присвоїти статус щойновиявленої пам’ятки

«Мапа Реновації» підтримала громадський рух за збереження однієї з Вознесенських Печер й ініціювала присвоєння їй статусу щойновиявленого об'єкту культурної спадщини.

Для внесення печер до переліку документи має розглянути й схвалити ДОКС.

«У цій ситуації присвоєння охоронного статусу – це один із надважливих кроків для збереження історико-культурного об’єкту та створення умов для його повноцінного дослідження», – зазначають у «Мапі».

Представники «Мапи Реновації» також зазначають, що після того, як стародавні печери вперше були виявлені пам’яткоохоронцем Дмитром Перовим, одну з печерних споруд невдовзі ретельно дослідив український археолог — Тимур Бобровський. Стало відомо, що дата зведення може сягати ХІІ століття.

Стародавні печери часів Київської Русі. Фото: Дмитро Перов

«Тільки уявіть – за результатами обстеження, печера була створена орієнтовно у ХІІ столітті. Столітті, у якому князював Володимир Мономах, спорудили Михайлівський монастир та написали «Слово о полку Ігоревім», – зазначають там.

За їхніми словами, печери нагадують інші старовинні підземелля Києва: Смородинську печеру і підземні сховища біля підніжжя Щекавиці.

 

 

Читайте також:

Мінкульт просить Київраду не допустити забудови ділянки, де виявили печери часів Київської Русі

У середмісті Києва активісти виявили стародавні печери 

В Україні буде створено експертну групу з захисту, збереження та реставрації культурної спадщини