Водіїв електросамокатів почали судити за порушення ПДР

В Україні почали судити самокатників за порушення правил дорожнього руху.

Про це повідомляє Опендатабот.

З 2023 року кермувальники електросамокатів є повноцінними учасниками дорожнього руху. Проте поки спеціальних правил для них держава не встановила.

За даними Опендатаботу, з 2018 року кількість справ проти самокатників сягнула 80.

“За останні чотири роки мінімум четверо кермувальників електросамокатів були притягнуті до карної відповідальності за порушення чинних правил (ст. 291 КК України). В усіх випадках винуватців аварій покарали штрафами або позбавленням волі до 2 років з “умовним” терміном”, – повідомили в Опендаботі.

Опендатабот

Найчастіше водії електросамокатів отримували обвинувальні вироки за травмування пішоходів. Наприклад, 1 рік умовно було присуджено вінничанину, який у квітні 2022 року на орендованому самокаті травмував жінку, що переходила велосипедну доріжку та тротуар. Потерпіла отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Однак найбільше самокатників притягують до адміністративної відповідальності. За порушення ПДР та пошкодження транспортних засобів або іншого майна вони виплачують штраф у розмірі 850 гривень (ст. 124 КУпАП).

Опендатабот

Нагадаємо, навесні 2023 року самокатників прирівняли до водіїв. Їм заборонено їздити пішохідними доріжками та тротуарами.

 

 

Читайте також:

Париж готується назавжди позбутися електросамокатів. Що з ними буде після заборони?

На кладовище в Івано-Франківську планують закупити електросамокати та велосипеди

У місті на Одещині заборонили прокат електросамокатів