Влада Києва не підтримала петицію щодо збереження нещодавно виявлених печер часів Древньої Руси

/ Україна /

Кияни вже почали обурюватись такому рішенню у соцмережах. 

Про це повідомив активіст Дмитро Перов. 

“Віталій Кличко відхилив петицію проти забудови Вознесенські печери. Древні печери, що відносяться до часів Древньої Руси віднайшли в жовтні 2022 року. Про унікальну знахідку в Україні написали ряд іноземних видань, серед яких, зокрема, британський The Guardian”, – йдеться у дописі.

Переглянути повний текст відповіді можна тут.

Наприкінці грудня петиція проти забудови печер часів Древньої Руси, виявлених у Києві, зібрала необхідні 6 000 голосів. 

“Забудовницька компанія незаконним шляхом отримала право власності на будинок №25 по Вознесенському узвозу, хоча будинок цей знятий з обліку ще у 1980-х роках і фактично не існує. Зараз існують плани змінити цільове призначення ділянки і знищити історичний артефакт”, – йшлося в зверненні.

Скрін із сайту Petition.kyivcity.gov.ua

Активісти зазначали, що печери мають бути збережені і стати музейною пам’яткою столиці. “Подібні об’єкти – велика рідкість, і їхнє дослідження та охорона мають бути в пріоритеті”, – підкреслює автор петиції Денис Гордєєв.

Нагадаємо, раніше експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов розповів, що поміж звивистих лабіринтів давньої печерної споруди він з Михайлом Погребиським знайшли анімістичні зображення тварин та графіті пізнього “варязького” періоду. До прикладу, руна Альґіз (або “куряча лапа”), обриси якої можна побачити на одній зі стін комплексу, використовувалась древніми варягами як символ захисту, життя та оберіг.

Стародавні печери часів Київської Русі. Фото: Дмитро Перов

Наскельні малюнки, видряпані у давніх печерах. Фото: Дмитро Перов

Наскельні малюнки, видряпані у давніх печерах. Фото: Дмитро Перов

До слова, Дмитро Перов також зауважив, що це вже третє звернення щодо резонансних об’єктів, яке було відхилене столичною владою: “Раніше київська влада вже встигла проігнорувати вимоги містян за відновлення історичної пам’ятки на Жилянській та проти розміщення військового кладовища на Лисій горі…” – нагадав активіст.

 

 

Читайте також

Вознесенській печері можуть присвоїти статус щойновиявленої пам’ятки

Мінкульт просить Київраду не допустити забудови ділянки, де виявили печери часів Київської Русі

У середмісті Києва активісти виявили стародавні печери