“Вітрила, щит або пам’ятка”: варіанти реконструкції Миколаївської ОДА від loft buro

/ Архітектура /

Команда loft buro пропонує три варіанти реконструкції Миколаївської облдержадміністрації.

Головна ідея авторів, Олега Волосовського і Романа Гарбузюка, — зберегти уцілілі стіни та повернути в них життя новою архітектурною вставкою, яка об’єднає дві частини будівлі. 

За задумом, проєкт набуває сили саме у поєднанні старих форм з новими, щоби мешканці та гості міста могли бачити поєднання стану української архітектури — до та після війни.

Миколаївська ОДА після обстрілу. Фото: ubr.ua

Унаслідок руйнувань будівля Миколаївської ОДА була розбита на дві частини. Знищено вхідну групу, яка була акцентом та гармонійно утримувала бічні площини фасаду. Зважаючи на це, архітектори вирішили працювати з формами, що лишились: двома уцілілими частинами будівлі.

 

Варіант 1. “Вітрила”

Миколаїв від заснування був містом моряків, тож під час розроблення варіантів реконструкції будівлі ОДА один з них присвячений саме морській тематиці. Пластично-динамічна форма виростає на зруйнованому місці, нагадуючи спінакер, що символізує потужній рух у майбутнє. Наповнені вітром вітрила, уособлюючи динаміку, штовхають у нове життя, сповнене віри та надій.

Перший варіант відновлення Миколаївської ОДА від loft buro під назвою “Вітрила”

Перший варіант відновлення Миколаївської ОДА від loft buro під назвою “Вітрила”

Окрім повернення будівлі до робочого стану, інша, не менш важлива мета — осучаснити її функціонально, наповнити нові простори світлом, наситити функціями утворені вестибюлі, холи із зонами відпочинку, що будуть перерізати темний довгий коридор з кабінетами з обох боків. Також там можуть розмістити зали переговорів, конференц-простори та зони очікування відвідувачів.

 

Варіант 2. “Щит”

Частина стін, що вистояла, — це тіло, а нова частина фасаду — щит, який захищає уражене місце. За задумом, це накладка на фасад, що виступає відносно головної його площини. Він відрізнятиметься кольором, матеріалом, малюнком вікон. 

Другий варіант відновлення Миколаївської ОДА від loft buro під назвою “Щит”

Другий варіант відновлення Миколаївської ОДА від loft buro під назвою “Щит”

Також його пропонують підняти вище основних поверхів, таким чином зробити домінантою над метричним чергуванням вікон та пілястр, що приверне увагу до входу в будівлю. Цей варіант не змінює функціонального складу приміщень, зауважують архітектори.

 

Варіант 3. “Пам’ятка”

Це пам’ять про ракетну атаку, що відбулася 29 березня 2022 року; нагадування про війну, розв’язану у ХХІ столітті, про втрати, розлучені родини, понівечені життя. Метафоричне послання майбутнім поколінням про нинішні страшні часи. 

Третій варіант відновлення Миколаївської ОДА від loft buro під назвою “Пам’ятка”

Третій варіант відновлення Миколаївської ОДА від loft buro під назвою “Пам’ятка”

Будівля Миколаївської ОДА, відповідно до третього варіанту, матиме підсилені основні конструкції. Функціональні зв’язки відновлять за допомогою витаючих галерей, які з’єднують дві частини будівлі. Акцентом виступить просторова конструкція за мотивами козацького намету, в якому може розміститися простір для конференцій. 

 

Підваріант 3.1. 

Замість підвішеного намету у просторі між двома частинами будівлі ОДА пропонують розмістити кулю, всередині якої можна розташувати музей, що буде висвітлювати події війни. 

Підваріант відновлення Миколаївської ОДА від loft buro під назвою “Пам’ятка”, в якому одним із головних елементів стане куля, де розташують музей

Детальніше ознайомитись із проєктом можна на сайті loft buro.

 

 

Читайте також

Данія допоможе відбудовувати Миколаїв після перемоги України у війні

У Львові хочуть збудувати реабілітаційний центр для поранених унаслідок війни

Архітекторів запрошують долучитись до розробки нових будівельних норм