Витік Темзи вперше пересох через спеку та посуху

/ Світ /

Липень 2022 року називають найспекотнішим в історії Великої Британії з 1935 року.

Про це повідомляє The Guardian.

Експерти заявляють, що джерело Темзи через високу температуру висохло вперше, утім, синоптики попереджають, що спека триватиме й надалі. 

Доктор Роб Коллінз, директор з політики та науки Rivers Trust, сказав, що після тривалої посушливої погоди джерело річки в Глостерширі висохло, а слабкий потік ледь помітний за понад 5 миль вниз за течією.

“У реаліях нашого мінливого клімату можемо очікувати, що частота і серйозність таких періодів посухи і нестачі води будуть посилюватися, з ростом конкуренції за ресурси, що вичерпуються, і руйнівним впливом на водне середовище”, – додає експерт.

Головний синоптик Метеорологічного бюро Стів Віллінгтон зауважує: “У багатьох районах Великої Британії, особливо на півдні, температура буде на кілька градусів вища за середню, але ці значення, ймовірно, будуть нижчими за рекордні показники, які ми спостерігали в липні”.

Попри те, що потік Темзи зміщується в посуху, приватна комунальна компанія Thames Water не запровадила обмежень на використання води для шлангів і розприскувачів. Джерела в уряді повідомляють про розчарування таким рішенням.

 

Фото на головній: Stephen Shepherd/LNP

 

 

Читайте також

У пустелі Юти виявили сліди стародавніх людей – їх можна помітити лише після дощу

У польському місті відкрили кишеньковий парк із лавами з переробленого одягу

“Шкодить довкіллю”. У Києві вимагають припинити скошування трави