Вільнюс зобов’яже державні установи встановлювати на дахах сонячні панелі 

/ Урбаністика /

Таким чином місто планує швидше досягнути енергетичної незалежності. 

Про це повідомляє The Mayor.

Загалом 318 державних установ у столиці Литви мають встановити сонячні електростанції на дахах власних споруд або придбати віддалені панелі у спеціалізованих парках після того, як мерія офіційно запровадить зміни. 

Завдяки ініціативі прагнуть допомогти культурним та медичним об’єктам стати автономними виробниками екологічно чистої електроенергії, що посприяє пришвидшенню енергетичної незалежності держави. 

“Розширення сонячних електростанцій такого масштабу в столиці буде безпрецедентним і, ми сподіваємося, спонукає до аналогічних змін по всій країні”, – заявив віцемер Вільнюса Валдас Бенкунскас.

До слова, у Литві вже кілька років рекомендують громадянам використовувати зелену енергію – для цього навіть надають державну допомогу. Наприклад, новобудови мають бути зведені з умовою споживання енергії з відновлювальних джерел. 

Держустанови почнуть використання сонячних панелей уже в 2023-2024 роках. Загальна потужність електростанцій може становити близько 35,54 МВт і забезпечити потреби цих споруд.

Проєкт буде реалізований за рахунок коштів Вільнюського міського самоврядування та з підтримкою держави. За словами влади, інвестиції у сонячні електростанції на дахах окупляться за 1,5 роки.

 

 

Читайте також

У Португалії облаштували сонячну електростанцію на воді

Японці створили океанічну турбіну, яка вироблятиме нескінченну зелену енергію

Американська компанія допоможе побудувати два енергоблоки на Хмельницькій АЕС