“Це не робиться за один день”. Міністр культури про те, чому вчасно не вивезли скіфське золото

/ Україна /

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що інформації про масштаби викрадень об'єктів культурної спадщини у відомстві поки немає.

Перевірити й дати остаточний вердикт, що артефакти втрачено, поки можливості немає, повідомив посадовець в інтерв’ю Радіо Свободі. 

“Якщо в Маріуполі було зафіксовано на відео, що вони вивозять наші картини з музею, то в інших містах ми можемо користуватися лише вторинними джерелами інформації. І остаточно перевірити, які дії були вжиті, наразі неможливо. Тому будемо вивчати цю ситуацію вже після звільнення цих територій”, – пояснює Ткаченко.

Натомість у ситуації щодо скіфського золота, очільник Мінкульту запевнив, що більшість об’єктів вдалось врятувати й вони перебувають у безпечному місці. Щодо тих артефактів, які все ж таки викрали, Україна позиватиметься до міжнародних судів з вимогою повернути їх.

Росіяни викрали у Мелітопольському краєзнавчому музеї частину колекції скіфського золота. Фото: Офіс Генпрокурора

“На жаль, на цю територію (Мелітополь – ред.) війська зайшли буквально впродовж двох-трьох днів. А для того, щоб вивезти ті чи інші експонати, їх потрібно, згідно з протоколом, запакувати, мати відповідні можливості для вивезення у безпечному транспорті і в безпечні місця. Це не робиться за один день.

Там, звичайно, були деякі (викрадені – ред.) об’єкти (скіфського золота – ред.). Але переважна більшість цінних об’єктів з розкопок знаходиться і знаходилась не в Мелітополі. І з ними все окей.

Нам потрібно з’ясувати, що вивезено і, відповідно, подаватися до міжнародних судів не тільки з приводу повернення, а й з приводу репарацій за заподіяну шкоду”, – розповідає він.

Інформації про кількість випадків викрадень об’єктів культурної спадщини немає. Фото: Анна Щедріна

Також, за словами Олександра Ткаченка, до кінця 2022 року у Києві має відкритись офіс ЮНЕСКО. Міжнародне агентство візьме під свій контроль об’єкти культурної спадщини, яким загрожує небезпека та, відповідно до ситуації, вживатиме необхідних дій.

Нагадаємо, що у травні директорка Мелітопольського краєзнавчого музею заявила, що викрадене росіянами золото дійсно було оригіналом. Перед цим Мінкульт та Запорізька ОВА цю інформацію спростували.

 

 

Читайте також

Учасники французького аукціону сприйняли вазу за артефакт й підняли її ціну у 4000 разів

У Вінниці реставрують садибу Львовича. Який вигляд вона матиме

Одеська міська рада провалила голосування за демонтаж пам’ятника Катерині ІІ