Викрадене скіфське золото у Мелітополі таки було оригіналом – директорка місцевого краєзнавчого музею

/ Події /

Директорка Мелітопольського краєзнавчого музею Лєйла Ібрагімова заявила, що росіяни дійсно викрали оригінали колекції скіфського золота.

Про це вона розповіла в інтерв’ю виданню Бабель.

За її словами, Україна свідомо відмовилась від цінних зразків давньої скіфської культури, коли місцеві чиновники й Мінкульт зробили низку заяв-спростувань про те, що до рук росіян потрапили лише копії.

Лєйла Ібрагімова. Фото: Мелітопольський краєзнавчий музей

“Мінкультури зі мною не звʼязувалося ані до 24 лютого, ані потім… Навіщо директор департаменту (культури та інформаційної політики) заявив, що в нас копії, що ніколи не було скіфського золота, я не розумію…

Ми щороку в січні подаємо звіт про наявність дорогоцінних металів у колекції. Конкретно – що і скільки. Вони (обласний департамент) все мали знати”, – пояснює Лєйла Ібрагімова.

Колекція скіфського золота налічувала близько 300 експонатів. Фото: Мелітопольський краєзнавчий музей

Директорка музею стверджує, що евакуацію колекції експонатів не здійснили, оскільки не було розпорядження керівництва.

“Я археологічне золото з музею не можу винести без санкції, не було розпорядження керівництва… Предмети в музеї лише зберігають, вони не є нашою власністю. Якщо якийсь предмет забирають із музею, то замість нього потрібно покласти документ з мокрою печаткою”, – зазначає вона.

Вироби з золота сарматського періоду знайшли у 1970-х роках. Фото: Мелітопольський краєзнавчий музей

Керівництву музею наказали заховати експонати у надійному місці на свій розсуд, зокрема за межами установи. Представники культурно-просвітницької організації вирішили, що безпечнішим варіантом буде розміщення експонатів музею в підвалі споруди. 

“Вони все обшукали кілька разів, і коли ніде не знайшли, то за методом виключення спустилися в підвал… Я могла закопати колекцію не в підвалі — це на свій розсуд зробила в надії, що можуть не знайти. Але якби вона була за межами музею і її б не знайшли, моїх людей катували б. На мою думку, у тому що сталося, винне Міністерство культури, яке ні про що не думало, нічого не робило”, – розповідає Лєйла Ібрагімова.

У колекції була гунська діадема та золоті пластини, якими прикрашали одяг, зброю й коней. Фото: Мелітопольський краєзнавчий музей

Вона припускає, що колекцію скіфського золота могли вивезти до Криму.

Нагадаємо, захопивши Мелітопольський міський краєзнавчий музей, росіяни вивезли звідти колекцію скіфського золота. Окупанти пояснюють привласнення золота тим, що вони “захистили” його від колишніх працівників закладу, бо ті нібито “хотіли вивезти його за межі країни”.

Раніше ситуацію з викраденням унікальної колекції коментував голова Запорізької військової адміністрації Олександр Старух. Зокрема, він повідомив, що найцінніші колекції ще у березні вивезли в інші регіони України.

 

 

Читайте також

Івано-Франківщина забезпечить переселенців сотнею тисяч квадратних метрів житла

“ЄвроДонбас”. Вийшов документальний фільм про європейську спадщину містечок на сході України – відео

На Львівщині компанії з України та Польщі оцифровують стародавні храми