Війна в Україні прискорить перехід до зеленої енергетики – дослідження

/ Світ /
Green energy

Європейський інвестиційний банк опублікував своє кліматичне дослідження 2022-2023 років, в якому аналізується ставлення людей до зеленої політики в енергетичному середовищі. 

Ключові висновки з опитування свідчать, що більшість людей вважають, що війна в Україні прискорить перехід до зеленої енергетики. Зокрема, цієї думки дотримуються 66% опитаних європейців, 62% британців, 60% китайців і 52% американців, повідомляє видання The Mayor.

 

Скорочення споживання

Результати дослідження також продемонстрували ставлення людей до необхідності скорочення споживання енергії та товарів. І якщо цього не відбудеться, то світ попрямує до глобальної катастрофи. Цю думку підтримало 84% громадян ЄС, 88% китайців, 83% громадян Британії та 72% американців.

EU-pole

BVA for the EIB

 

Збільшення податків для великих забруднювачів

Як свідчать результати опитування, 64% громадян ЄС хочуть підвищення податків на забруднювальну діяльність, як-от авіаперельоти та їзда на позашляховиках. Водночас 63% вважають, що ціни на енергоносії мають бути прив’язані до споживання енергії домогосподарствами. Проте в Китаї 84% виступають за підвищення податків на діяльність, що забруднює довкілля, 87% вважають, що енергія має бути прив’язана до податків.

 

 

Відновлювана енергетика чи диверсифікація?

На сьогодні думка населення розділена щодо способів стимулювання скорочень споживання. Респонденти в ЄС і Сполученому Королівстві загалом віддали перевагу розвитку відновлюваної енергетики (47% і 45% відповідно), тоді як їхні китайські колеги віддали перевагу диверсифікації постачальників енергії (46%).

“Подвійне живлення”. Французький стартап поєднав сонячну та вітрову енергію

З іншого боку, американські респонденти відносно однаково підтримують два варіанти: диверсифікація енергопостачання знайшла підримку у 39% респондентів, а розвиток відновлюваної енергетики – у 37%. Енергозбереження, однак, опинилося на третьому місці поміж усіх опитаних, причому громадяни США найбільше віддають перевагу цьому варіанту – 24%.

BVA for the EIB

За словами віце-президента ЄІБ Амбруаза Файола, для людей у всьому світі криза певним чином стала можливістю навпаки просувати кроки проти клімату. Він зазначив, що Європейський інвестиційний банк в будь-якому разі продовжуватиме пропонувати фінансову підтримку для переходу на зелений клімат.

 

 

Читайте також

У Ризі відкриють перший громадський майданчик для компостування “зелених” відходів

Бельгія спорудить перший у світі штучний енергоострів у Північному морі

У Львові та Житомирі зведуть ТЕЦ на альтернативному паливі