Відтепер у кожній новобудові мають створювати бомбосховища

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7398, який передбачає розширення мережі укриттів для захисту населення, зокрема у межах зведення нових житлових будівель.

Нині містобудівна документація повинна включати окремий розділ про плановані бомбосховища та укриття, в іншому випадку – її не затвердять, повідомила одна з ініціаторок законопроєкту, народна депутатка Олена Шуляк.

“Війна показала, що в Україні мало надійних укриттів. Значна частина не обладнана евакуаційними виходами, без доступу до систем водопостачання та водовідведення, не пристосована для зберігання продуктів харчування, не кажучи вже про спроможність захистити населення у разі застосування зброї масового ураження”, – зауважила посадовиця.

Один із львівських підземних паркінгів, що вже відповідає оновленим будівельним нормам. Фото: Роман Кайман

Згідно з затвердженими нормами, під час будівництва об’єктів, розрахованих на понад 50 осіб, необхідно включати до проєктної документації розділ про інженерно-технічні заходи цивільного захисту з урахуванням потреб людей із обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

У разі недотримання цих вимог орган державного архітектурно-будівельного контролю матиме додаткову підставу, щоби відмовити у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого об’єкта будівництва.

Один із львівських підземних паркінгів, що вже відповідає оновленим будівельним нормам. Фото: Роман Кайман

Також законопроєкт №7398 передбачає спрощену процедуру передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту.

 

 

Читайте також

“Крихка архітектура”. Виставка від проєкту Серія___ про типові українські “панельки”

МАФи біля столичних станцій метро та зупинок перенесуть на інші локації

Київ пропонують сполучити веломаршрутом з Бучею та Ірпенем