У Львові та Житомирі зведуть ТЕЦ на альтернативному паливі

Нафтогаз запускає процес будівництва сучасних теплоелектростанцій, які працюватимуть на біомасі, зокрема деревній трісці, та твердому вторинному паливі RDF.

Спочатку такий об’єкт інфраструктури з’явиться у Львові. Для міста це буде перша ТЕЦ на альтернативному паливі потужністю 40 МВт, яка забезпечить чверть потреб міста у теплопостачанні, повідомляють у відомстві. 

Завершити будівництво львівської теплової котельні на біопаливі планують у лютому 2023 року. Вартість проєкту становить близько одного мільярда гривень. 

“Упевнений, що до лютого ТЕЦ запрацює. Це займе лічені місяці замість року-півтора. НАК допомагає з реалізацією цього проєкту і у фінансуванні, і в девелопменті. Він коштуватиме компанії приблизно 1 млрд грн, але окупність таких проєктів за нинішньої ціни газу складає кілька місяців”, – заявив очільник компанії Юрій Вітренко під час візиту до Львова.

Перші котельні на альтернативному паливі запрацюють у Львові й Житомирі. Фото: Нафтогаз

Водночас аналогічну теплоелектростанцію збираються побудувати в Житомирі. За планами Нафтогазу, вже через рік вона зможе забезпечити виробництво 50 МВт енергії.

“У нас є зацікавленість вкладати гроші в такі проєкти, щоб імпортувати менше газу за колосальними цінами. Реалізація таких проєктів вигідна і економічно, і для екології, такі інвестиції швидко окупаються, при цьому гроші у вигляді податків надходять у місцеві бюджети, зростає кількість робочих місць”, – підкреслив Юрій Вітренко.

До 2027 року Україна може повністю відмовитись від викопного палива на користь альтернативних джерел енергії. Фото: Нафтогаз

Крім того, у планах компанії збудувати ще 9 біоТЕЦ та біокотелень у 8 регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної, аби повністю відмовитись від використання природного газу. За словами представників Нафтогазу, це вдасться зробити до 2027 року.

 

 

Читайте також

Перший лісонасіннєвий центр відкрили на Житомирщині 

У Києві все-таки планують створювати зупинки-укриття: активісти й експерти проти

In Bloom. Як лондонський метрополітен “захопили” квіткові сади – фото