Відень вчергове визнано найкращим містом для життя у світі

The Economist Intelligence Unit (EIU) провело щорічне дослідження та склало рейтинг найкращих для життя міст світу. Другий рік поспіль перше місце посіла столиця Австрії.

Про це пише CNN.

EIU оцінило 173 міста з усього світу за декількома показниками, зокрема охорону здоровʼя, освіту, стабільність, інфраструктуру та навколишнє середовище.

Відень протягом багатьох років посідає перше місце у рейтингу. Поруч з ним друге місце зайняв данський Копенгаген.

Копенгаген, Данія – 2 місце

Австралійські Мельбурн та Сідней втрачали позиції за останні роки, а Сідней навіть вибував із топ-10, однак у 2023 вони посіли 3 та 4 місце відповідно.

Мельбурн, Австралія – 3 місце

Канада стабільно демонструє гарний рівень життя. Цього року цілих три міста потрапили в десятку: Ванкувер посів 5 місце, Калґарі – 7, Торонто – 9.

Ванкувер, Канада – 5 місце

Тим часом швейцарська Женева розділила 7 місце разом із канадським Калґарі. Ще одне місто Швейцарії потрапило до списку “омріяних міст” – Цюріх опинився на 6 місці.

Женева, Швейцарія – 7 місце

Замикає першу десятку Осака, рейтинги якої в культурі та навколишньому середовищі підвищилися через скасування обмежень, пов’язаних з пандемією.

Осака, Японія – 10 місце

“Скасування обмежень, пов’язаних з COVID-19, загалом сприяло покращенню умов життя в усьому світі у 2023 році. Освіта стала сильнішою завдяки поверненню дітей до шкіл разом зі значним зменшенням навантаження на лікарні та системи охорони здоров’я, з деякими помітними покращеннями в містах Азії та Близького Сходу, що розвиваються.”, — сказав Упасана Датт, керівник відділу індексу комфортності проживання в EIU.

Торонто, Канада – 9 місце

Також зазначається, що політична та економічна вісь світу продовжує зміщуватися на схід, та очікується, що міста в цих регіонах рухатимуться вгору в рейтингу зручності для життя.

Через війну в Україні, Київ у минулому році EIU не розглядався, однак цього року наша столиця опинилася серед 10 найменш придатних для життя міст.

Фото на головній: Відень, Австрія – 1 місце

 

Читайте також:

Фінляндія вшосте стала “найщасливішою” країною у світі

Київ потрапив до списку 30 столиць світу з найчистішим повітрям за 2022 рік

Обмеження руху і червоні зони: як Відень бореться із хаотичним паркуванням електросамокатів