Відень буде озеленювати трамвайні колії за допомогою сукулентів

/ Урбаністика /

Ці рослини потребують менше води та ґрунту, на відміну від трави.

Про це повідомляє видання TheMayor.

У столиці Австрії планують переоблаштувати дев’ять кілометрів трамвайних колій та запровадити більш ефективні методи озеленення та безвуглецевого будівництва.

Напередодні влада столиці оголосила про новий проєкт щодо створення більш екологічних зелених трамвайних маршрутів. Однією з ініціатив є пропозиція замість трави засаджувати ділянки сукулентами. 

Обидва проєкти стануть частиною інвестицій у розмірі 37 мільйонів євро у міську трамвайну мережу Відня, яку називають однією з найкрасивіших у світі. 

До слова, трамвайні шляхи з трав’яним покриттям існують вже давно, вперше вони були представлені в 1924 році в Ліверпулі. Останніми роками вони почали набирати популярності у містах, оскільки місцева влада по всій Європі намагається збільшити кількість зелених насаджень.

Джерело фото: Reddit.com

Найбільш поширеним покриттям для зелених доріжок є рулонний газон. Протягом трьох-п’яти років газон слід доглядати як звичайну зелену зону в міському середовищі, включно з косінням і поливом.

Такі доріжки пропонують безліч переваг для міського середовища, оскільки вони поглинають звук та знижують температуру. Однак трав’яний покрив вимагає багато догляду та води. Натомість, наприклад, очисток пропонує вирішення цієї проблеми, оскільки це більш стійка рослина – їй потрібно менше ґрунту, менше води. 

Муніципальна компанія з управління трамваями Wiener Linen використовуватиме очисток на тестовій трасі для аналізу до 2023 року.

 

 

Читайте також

Між Україною та Молдовою в обхід Придністров’я запустили залізничний маршрут

У Києві будуть створювати “водні сади”

“Місто перетвориться на хутір”. Чи реально облаштувати міські луки замість газонів у Києві