Віддзеркалення блискучих вод Босфору: в Стамбулі відкрився Музей сучасного мистецтва

Стамбульський музей сучасного мистецтва, розроблений архітектурною студією Ренцо Піано, відкрився для відвідувачів у четвер, 4 травня.

Про це повідомляє видання The World Architecture.

Проєкт Ренцо Піано став першим на теренах Туреччини. Його дизайн був натхненний блискучими водами Босфору та його відблисками світла.

Концепція дизайну посилається на історію місця, яке тисячоліттями використовувалося як гавань. Зовнішня обшивка будівлі нагадує кораблі різних розмірів, що подорожують між Європою та Азією.

Фото: Cemal Emden

Фасад виконано з послідовності тривимірних алюмінієвих панелей, які грають із мінливим сонячним світлом, створюючи мерехтливу райдужну оболонку.

Відвідувачі музею мають змогу насолоджуватися видом на набережну, який відкривається з першого поверху. Тут також розташована бібліотека музею, освітні та конференц-зали, кафе та музейний магазин із сувенірами.

Фото: Cemal Emden

Спеціально для нової будівлі музею була замовлена інсталяція данського митця Олафура Еліассона під назвою «Твоя несподівана подорож, 2021». Робота ніби висить у повітрі, граючи зі світлом і відчуттям простору відвідувачів.

Фото: Cemal Emden

Іншою особливістю музею також є аудиторія на 156 місць для розміщення знаменитих кінопрограм музею та міждисциплінарних заходів.

Фото: Cemal Emden

Колекція музею охоплює період від 1945 року до теперішнього часу, тут представлені роботи міжнародних художників, які відображають художню творчість Туреччини та відіграли активну роль у глобальній трансформації мистецтва.

 

 

 

Читайте також:

В Одесі планують відкрити новий Музей Катастрофи

Французький маєток Едварда VIII та Волліс Сімпсон перетворять у музей

На місці Античної академії Платона в Афінах побудують «зелений» музей