Відбудова Маріуполя обійдеться у понад 14 млрд доларів – очільник міста Бойченко

/ Події /

Щоб відбудувати вщент зруйноване росіянами місто знадобиться 7-10 років.

Про це повідомив голова Маріуполя Вадим Бойченко. 

За його словами, нині через війну знищено чи пошкоджено 1356 маріупольських багатоповерхових будинків. Також від бомбардувань постраждало близько 40% приватного сектору. Більша частина об’єктів житлової інфраструктури не підлягають реконструкції, тому у планах – будівництво нових. 

Поки експерти оцінюють масштаби нанесених збитків у понад 14 мільярдів доларів, однак остаточну вартість зможуть назвати лише після деокупації Маріуполя. Про готовність допомогти у відновленні міста вже заявив Європейський інвестиційний банк та міста-партнери, які зазнали руйнацій під час Другої світової війни. 

Такий вигляд має Маріуполь нині. Фото: Олексій Куденко

“Співпрацюємо з командами Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку, всесвітньо відомими міжнародними компаніями, які мають актуальний досвід та застосовують найсучасніші підходи в оцінці шкоди, збитків та потреб для відбудови десятків країн та міст після конфліктів і стихійних лих. 

Міста-партнери, такі як Гданськ, Варшава, Дрезден та Роттердам, що були зруйновані під час Другої світової війни, також долучаються до робіт з відновлення. Розраховуємо, що у “плані Маршала” для всієї країни буде окремий розділ для Маріуполя”, – зазначив Вадим Бойченко. 

 

 

Читайте також

Господарський суд Одеської області наклав арешт на напівциркульний будинок за Дюком

Франція пропонує перетворити Бородянку на нове екологічне місто

Японія допоможе Україні з будівництвом тимчасового житла для переселенців