“Мабуть, ми вперше за довгі роки відчули що є справедливий Суд і є надія на верховенство права у нашій державі!” — каже депутатка Київради Олена Терещенко. Олена була присутня на фінальному засіданні і вважає, що рішення Верховного Суду “є ключовим у подальшій боротьбі за порятунок та збереження культурної спадщини”, пише Суспільне.
Як пише Верховний Суд, у 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 квадратних метрів, передали приватному товариству – ПАТ «Центрелеватормлинбуд» – за інвестиційним договором, у тому числі з умовою провести реставрацію пам’ятки. Проте весь цей час будівля перебуває у занедбаному стані та руйнується.

Судді Великої Палати Верховного Суду оголошують рішення щодо садиби Терещенків. Olena Terestchenko/Facebook
У червні 2021 року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність.
Садиба Терещенків є пам’яткою архітектури місцевого значення. Вона побудована у 1874-1875 роках за проєктом архітектора В. Краузе у стилі неоготика.
Автором проєкту називають архітектора Краузе, але краєзнавець Михайло Кальницький вважає, що це не так — це могло бути лише прізвище кресляра, а насправді архітектором був Володимир Якунін, бо він підписав проєкт як відповідальний будівельник.
Будівля взята на облік рішенням Київради в 1986 році. У 1998 році взято на облік також флігель як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.
Читайте також:
Суд повернув у власність держави палац Терещенків на Житомирщині
Нащадки Терещенків планують звести музей авіабудування у родинному палаці XIX ст. на Житомирщині
Верховний Суд підтвердив незаконність передачі палацу Терещенків у власність УПЦ МП