Венеційська бієнале оголосила учасників 18-ї архітектурної виставки

Венеційська бієнале оприлюднила деталі та учасників 18-ї Міжнародної архітектурної виставки.

Цьогорічна виставка на тему «Лабораторія майбутнього» відкриється 20 травня та триватиме до 26 листопада 2023 року.

«Від самого початку було зрозуміло, що основним жестом Лабораторії майбутнього будуть «зміни», — наголошує кураторка заходу Леслі Локко.

Так, виставка буде поділена на шість частин і прийматиме 63 національних павільйони, 27 з яких у Джардіні, 22 – в Арсенале та 14 – у центрі Венеції. Участь також братимуть 89 учасників, більше половини з яких з Африки чи африканської діаспори. Зокрема, в центральному павільйоні в Джардіні 16 «практиків» представлять архітектурне виробництво Африки.

«Ми навмисно вирішили представити учасників як «практиків», а не «архітекторів» або «урбаністів», «дизайнерів», «ландшафтних архітекторів», «інженерів», оскільки складні умови як-от в Африці, так і по всьому світу, що швидко гібридизується, вимагають іншого та ширшого розуміння терміну «архітектор», – наголосила Локко.

Кураторка Венеційського бієнале Леслі Локко під час пресконференції. Фото: La Biennale di Venezia

Цього року вперше братиме участь у бієнале Нігер, а Панама вперше матиме свій власний павільйон.

Зазначається, що Локко прагнула досягти гендерного балансу 50/50 із середнім віком усіх учасників 43 роки.

Поміж учасників виставки будуть Adjaye Assocaties, atelier masōmī, Andrés Jaque/Office for Political Innovation, Kéré Architecture, Liam Young, MASS Design Group, Neri&Hu Design, Sumayya Vally, Theaster Gates Studio.

Подія також включатиме Biennale College Architettura, що триватиме від 25 червня до 22 липня. П’ятнадцять відомих міжнародних викладачів працюватимуть із п’ятдесятьма студентами, молодшими практиками та вченими з усього світу, відібраними Леслі Локко через відкритий конкурс, який отримав 986 заявок.

 

 

Читайте також:

російський павільйон на Венеційській бієнале можуть передати Україні

У Нью-Йорку перенесли виставку про московську школу мистецтва й архітектури через війну в Україні

Виставку українського модернізму, що нині триває у Мадриді, можна відвідати віртуально