Удвічі більше, ніж українських: у Харкові підрахували вулиці з російськими назвами

/ Події /

Харківська топонімічна група опрацювала реєстр урбанонімів й виявила у місті понад 260 назв географічних об’єктів, що символізують росію. 

Їх удвічі більше, ніж назв, пов’язаних з Україною, повідомила координаторка громадської ініціативи “Харківська топонімічна група” Марія Тахтаулова. 

“На мапі нашого міста досі залишаються кемерово, магнітогорськ, нарофомінськ. Та й москву увічнено не лише в назвах уже перейменованих району та проспекту. А от Львівської та Миколаївської вулиць у Харкові немає. До початку повномасштабної війни ні суспільство, ні міська влада, очевидно, не вбачали в цьому великої проблеми. Наразі все змінилося”, – розповіла вона.

У Харкові активісти провели акцію, в рамках якої зняли табличку з написом “московський проспект” і замінили її на “проспект Григорія Сковороди”, 10 травня. Фото: nakipelo.ua

Згодом, за рішенням міської ради, цей проспект назвали на честь Героїв Харкова. Фото: nakipelo.ua

Нині дослідники оприлюднили першу частину опрацьованої інформації про топоніми, які містять похідні від російських географічних назв. Згодом будуть й інші переліки з назвами, що потребують перейменування, заявила Марія Тахтаулова.

Вона зазначила, що там, де це буде можливо, повертатимуть історичні топоніми, але здебільшого доведеться обирати нові. Ініціатори проєкту продовжують збирати варіанти перейменувань серед жителів міста.

Наразі свої пропозиції можна подати за посиланням

 

 

Читайте також

Вчені винайшли плівку для добування води з повітря, яка працює навіть в пустелі

Mint For Ukraine: благодійники створили найбільшу у світі NFT-колекцію, присвячену Україні

В історичній частині Львова замінили пластикові двері на дерев’яні