Вчені розробили сітки, які перетворюють туман на питну воду

Досліники з ETH Zurih та Інституту полімерних досліджень Макса Планка розробили сітки для збирання туману та перетворення його на чисту питну воду.

Про це пише видання DesignBoom.

Фахівці використовують щільну решітку з металевого дроту, покриту сумішшю полімерів і діоксиду титану. Полімери ефективно захоплюють краплі води на сітці та сприяють їх швидкому дренажу в контейнер до того, як вітер зможе їх здути.

Діоксид титану відіграє вирішальну роль у хімічному процесі, розщеплюючи молекули різноманітних органічних забруднювачів, присутніх у краплях, щоб очистити їх. Результатом є чиста питна вода, отримана завдяки хімічним реакціям.

Дослідники стверджують, що їх технологія може вимагати мінімального обслуговування та енергії завдяки використаним матеріалам і опорі на сонячні панелі для живлення.

Металевий дріт, покритий полімерами та діоксидом титану

Вони вже випробували мережі в лабораторії та на невеликому пілотному заводі в Цюріху. На основі своїх досліджень вони змогли зібрати вісім відсотків води з сіток і розщепити 94 відсотки шкідливих сполук.

Цю технологію також можна використовувати для відновлення води з градирень.

“У градирнях пара виходить в атмосферу. Було б доцільно захопити частину цієї води і переконатися, що вона не забруднює навколишнє середовище”, – пояснює дослідник Томас М. Шуціус.

Ці сітки можна розгорнути в регіонах, де переважає туман, наприклад у Перу, Болівії, Чилі, Марокко та Омані, що забезпечить доступ до чистої води для щоденного використання.

 

 

Читайте також:

SOM спроєктує нове “розумне” місто в Омані на 100 тисяч осіб

В Мюнхені відкрили тестовий трек Hyperloop

Морська вода охолоджує третину всіх готельних номерів Копенгагена