Вчені розробили акумуляторну батарею, використавши цемент, воду та сажу

Вчені з Массачусетського технологічного інституту винайшли систему накопичення енергії, яку можна інтегрувати в дороги та в фундамент будівель. 

Про це повідомляє видання Dezeen.

Дослідницька група створила суперконденсатор – пристрій, який працює як акумуляторна батарея – використовуючи цемент, воду та сажу (тонкий чорний порошок, утворений переважно з чистого вуглецю).

На відміну від акумуляторів, які покладаються на матеріали в обмеженій кількості, такі як літій, цю технологію можна виробляти дешево, використовуючи легкодоступні матеріали.

“Існує величезна потреба у великих накопичувачах енергії. Наша технологія надзвичайно перспективна, тому що цемент поширений всюди”, – зазначив професор Франц-Джозеф Ульм.

Зображення: Массачусетський технологічний інститут

Розрахунки показують, що суперконденсатор розіром в 45 кубічних метрів може накопичувати близько 10 кіловат-годин енергії, чого буде достатньо, щоб задовольнити щоденне споживання електроенергії типовим домогосподарством.

Це означає, що суперконденсатор потенційно можна вмонтувати в бетонний фундамент будинку практично без додаткових витрат.

Дослідники припускають, що вбудовування технології в бетонну дорогу може дати можливість заряджати електромобілі під час їхнього руху.

 

 

Читайте також:

Церква Швеції планує стати повністю енергонезалежною до 2030 року

У Бельгії власників будинків закликають встановлювати однакові сонячні панелі, щоб не псувати вигляд міст

В Помпеях встановили нові сонячні панелі, які імітують римську теракотову черепицю