Вакарчук пожертвував 350 тис. грн на відновлення музею Сковороди 

/ Архітектура /

Музикант став першим благодійником проєкту "Збережіть українську культуру".

Про це повідомляє Міністерство культури й інформаційної політики. Святослав Вакарчук переказав 350 тисяч гривень на спецрахунок Мінкульту для відновлення Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди, який цілеспрямовано знищили російські військові 7 травня 2022 року. 

“російські загарбники воліють не лише окупувати наші території, зруйнувати наші міста, села, виробництва, знищити поля, а разом з ними і врожай, а ще й цілеспрямовано позбавити українців майбутнього, вбиваючи кращих з кращих, та знищуючи нашу спадщину від попередніх поколінь,  руйнуючи культурні центри, музеї тощо. Бо сама думка існування бодай чогось українського з глибоким історичним, культурним корінням і розвиненого майбутнього нашої країни для них нестерпна і доводить до сказу. Не вийде у них. Ніколи”, – сказав співак. 

Скрін із сайта проєкту “Збережіть українську культуру”, де можна зробити внесок на відновлення культурних пам’яток, пошкоджених росією

Напередодні МКІП спільно з телеком-оператором Vodafone Україна презентували проєкт “Збережіть українську культуру”, спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови зруйнованих росією пам’яток культурної спадщини. Нині на ресурсі є 15 об’єктів з розподілом на категорії: “повністю зруйновані”, “пошкоджені” та “ті, які призупинили свою роботу через війну”. Для реставрації цих об’єктів необхідно зібрати понад 470 мільйонів гривень. 

“Ми щиро вдячні кожному хто допомагає будь-якою сумою на відбудову української культури! Окрема вдячність Святославу Вакарчуку за те, що першим доєднався до нашого збору!”  – заявив очільник Мінкульту Олександр Ткаченко. 

Благодійники можуть обрати локацію та здійснити пожертву на сайті проєкту. Незабаром також можна буде обрати конкретний напрямок допомоги, наприклад, відновити дах, вікна чи інтер’єр.

 

 

Читайте також

На Черкащині власними силами відновлюють палац графа Шувалова

Азербайджанська компанія SOCAR відбудувала школу в Ірпені

Реконструкція площі Перемоги у Вінниці передбачатиме облаштування місця пам’яті загиблих внаслідок ракетного обстрілу