В Запоріжжі встановили автора 60-річної мозаїки на будівлі Головпоштамту

В Запоріжжі зʼясували імʼя автора мозаїки на будівлі Головного поштамту міста. Це дозволить визнати монументальний твір памʼяткою та вберегти його.

Про це повідомили на сторінці проєкту “Крихка спадщина”.

За словами творчого керівника проєкту Павла Кравчука, виявити художника-монументаліста, який створив один з найяскравіших образів загальноміського центру, намагалися ще у далекі дев’яності.

“Не один десяток людино-годин пішло на співставлення авторської манери виконання панно з іншими творами радянського монументального живопису. Усе, здавалося, марно”, – йдеться у повідомленні.

Фото: “Крихка спадщина”

Наблизитися до істини спершу вдалося співробітникам Запорізького художнього музею, які озброївшись спогадами старожилів місцевого осередку Спілки художників, встановили приналежність твору до московського кола монументалістів.

Наразі встановлено, що автором панно є художник Олексій Конопелько, який був учнем Олександра Купріна. Місцем роботи Конопелько був комбінат декоративно-оздоблювального мистецтва, куди, імовірно, звернулися замовники робіт, аби залучити до оформлення підвідомчого об’єкту у самому центрі Запоріжжя найкращі творчі кадри країни.

Нагадаємо, у 2019 році “Укрпошта” хотіла завісити панно рекламним банером, але на захист виступив запорізький краєзнавець Роман Акбаш і мозаїку вдалося відстояти.

 

 

Читайте також:

У Києві відкрилася виставка робіт авторки відомого панно на станції метро “Хрещатик”

Зруйноване мозаїчне панно з вогнеборцями на ВДНГ відновлять у первісному вигляді

В центрі Києва осипається мозаїчне панно: власник будівлі не дає дозвіл на реставрацію