В Утрехті зʼявиться “зелений” хмарочос від культового міланського архітектора Стефано Боері

В нідерландському Утрехті побудують "зелений" хмарочос за проєктом міланського архітектора Стефано Боері відомого схожими спорудами у Мілані.

Про це повідомляє видання The Mayor.

Архітектор Стефано Боері представив свої перші зелені хмарочоси Bosco Verticale у Мілані майже декаду тому. Ці будівлі пропонують нове та свіже натхнення для міського дизайну та планування. Відтоді кілька міст прийняли цю концепцію, зокрема й Утрехт у Нідерландах.

Новий проєкт називається Wonderwoods і складатиметься з двох веж — 105 і 70 метрів — порослих зеленню, що стане невід’ємною частиною зовнішнього вигляду будівель.

Візуалізація: Stefano Boeri Architetti

Посадку на балконах веж уже почали з укорінення груші та кущів смородини. Загалом комплекс міститиме 300 дерев і 10 000 інших рослин.

Wonderwoods міститиме 200 квартир та 15 000 квадратних метрів офісних приміщень. Мешканці багатоповерхівок, а також перехожі відчують стійкі переваги цієї архітектури, оскільки буде потрібно менше кондиціонування повітря, а отже, рахунки за електроенергію будуть зменшені. Такі будівлі також протидіють ефекту теплових островів, поширеному в містах.

Візуалізація: Stefano Boeri Architetti

Унікальність Wonderwoods полягає в тому, що це буде перша у світі резиденція у вертикальному лісі, яка пропонує соціальне житло зі зниженою орендною платою та призначена для молоді та студентів.

Візуалізація: Stefano Boeri Architetti

Група «літаючих садівників» спускатиметься з вершини будівлі, щоб доглядати за листяним лісом вежі, як це відбувається сьогодні в міланському Bosco Verticale. Зрошення здійснюватиметься за допомогою інтелектуальної системи датчиків, тому не залежатиме від мешканців.

Фасади змінюватимуть свій колірний склад і товщину залежно від пори року та наявності сонячного світла.

 

 

 

Читайте також:

UNStudio презентувало дизайн дитячого музею у Катарі під час Венеційської архітектурної бієнале

Adjaye Associates перетворює будівлю Вашингтонської електростанції на розкішні резиденції

“Зелене серце житлового району”: блоковий багатоповерховий будинок в Уругваї від MVRDV