В Уряді визначились з новим місцем для Національного військового кладовища

Національне військове меморіальне кладовище побудують до кінця липня 2025 року на території Гатненської громади на Київщині.

“Інтерфакс” повідомляє, що відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів.

Меморіальне кладовище займе ділянки площею 258,7 га та 7,9 га. Комплекс включатиме військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю й інші споруди для організації почесних поховань.

Згідно з постановою уряду №870 від 19 серпня, координатором проєкту є Міністерство у справах ветеранів.

Село Гатне межує з Києвом

Нагадаємо, Кабінет Міністрів у жовтні 2022 року схвалив створення Міністерством у справах ветеранів державної установи “Національне військове меморіальне кладовище”.

Пізніше департаменту містобудування та архітектури Київської міської адміністрації було доручено розробити детальний план території для розміщення Національного військового меморіального кладовища на території урочища “Лиса гора”. Однак цей варіант розкритикували активісти.

У березні 2023 року Мінветеранів і Мінкультури запропонували створити Національне військове меморіальне кладовище біля заповідника “Биківнянські могили” в Києві.

18 серпня в заповіднику “Биківнянські могили” заявили, що Національний військовий меморіальний кладовище неможливо збудувати в Биківнянському лісі в стислі терміни, а в Українському інституті національної пам’яті заявили, що розміщення Національного військового меморіального кладовища поруч із Південним кладовищем Києва має прискорити його будівництво.

19 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд прискорить терміни проєктування Національного військового меморіального кладовища.

 

 

Читайте також:

Київрада підтримала концепцію створення Національного військового кладовища

Меморіальне військове кладовище скоріш за все облаштують у Биківнянському лісі

У Києві створять військове меморіальне кладовище для почесних поховань захисників