В українських школах можуть заборонити вивчати російську мову

/ Події /

Натомість її рекомендують замінити іншими навчальними дисциплінами або збільшити частку тих, що нині є в освітній програмі.

В Україні з вересня планують переглянути навчальну програму у школах, де досі вивчають російську мову. Її хочуть замінити на інші предмети або ж збільшити частку вивчення вже наявних.

Про це в ефірі телеканалу “Прямий” заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“До кінця цього навчального року вчителів російської мови, якщо вони не викладали нічого іншого, можливо, відправити на простій. А вже з 1 вересня цю дисципліну замінити іншими, збільшивши частку вивчення інших важливих предметів, а саме: Історія України, Українська мова, Українська література, Математика та Англійська мова”, – зазначив він.

Крім того, за словами посадовця, Міносвіти також може переглянути навчальну програму з вивчення зарубіжної літератури, “адже в ній досі велика увага приділяється вивченню російських письменників“.

Він закликав долучатись до цієї ініціативи вчителів і батьків. 

“В нинішній трагічній реальності вилучення з ужитку всіх російських наративів – важлива справа. Саме зараз необхідно створити найкращі можливості для нашого майбутнього ренесансу. Ми – велика європейська нація, яка демонструє всьому світові, як треба боротись та перемагати”, – додав Кремінь.

 

Фото на головній: UNIAN

 

 

Читайте також

У Харкові демонтували пам’ятник радянському маршалу Жукову

На місці зруйнованого моста через річку Ірпінь хочуть створити меморіал за проєктом balbek bureau

“У понеділок поспілкуємось”. Мер Харкова про деталі співпраці з Норманом Фостером