В Україні зведуть дев’ять атомних реакторів за технологією Westinghouse

/ Події /

Кількість атомних енергоблоків, що планують побудувати в Україні за технологією Westinghouse, збільшиться з п'яти до дев'яти.

Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.

Там заявили, що їхнє будівництво стане ще одним кроком до енергонезалежного та “безвуглецевого майбутнього” України. Реактори нового покоління матимуть кращі експлуатаційні характеристики та можливість працювати в режимі маневрування.

“Ми осучаснимо наш парк атомних енергоблоків, що вироблятимуть чисту, безпечну та надійну енергію без жодного впливу росії. У перспективі Україна може стати ключовим експортером електроенергії в Європу”, – наголосив міністр.

Такий вигляд матимуть майбутні енергоблоки. Їх зведуть за технологією АР1000. Фото: Westinghouse

Також на зустрічі між президентом “Енергоатому” Петром Котіним та головним виконавчим директором Westinghouse Electric Company Патріком Фрагманом, де узгодили відповідне рішення, підтвердили намір створити український інженерно-технічний центр Westinghouse. 

У ньому фахівці займатимуться супроводом будівництва та експлуатації енергоблоків АР1000 в Україні, а також майбутньою програмою виведення з експлуатації енергоблоків українських АЕС. До слова, нині Україна має 15 діючих атомних енергоблоків на чотирьох АЕС.

Варто зазначити, що з початку масштабного вторгнення в Україні повністю відмовились від російського ядерного палива. Нині на зустрічі з представниками американської компанії ядерної енергетики погодили збільшення обсягів постачання американського ядерного палива для потреб усіх українських АЕС.

 

 

Читайте також

У Львові повернуть автентичний вигляд віллі Дзядоня Дзелінського

З назви Одеського обласного драмтеатру приберуть слово “російський”

Роботи низки світових архітекторів і дизайнерів виставили на аукціон, аби допомогти Україні