В Україні збільшили штрафи за нецензурну лайку в громадських місцях

/ Події /

Верховна рада ухвалила проєкт закону, за яким підвищать штрафи за нецензурну лайку в публічних просторах міст. 

Про це інформують на сайті законодавчого органу державної влади України. 

Відтепер образливі висловлювання, нецензурна лексика й інші дії, що порушують громадський порядок, будуть каратись штрафом у розмірі від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 510 гривень.

Регулятивні норми закону передбачають також громадські роботи на строк від 20 до 40 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Інший варіант – адміністративний арешт на строк до 10 діб.

Такі борди, що вказували напрям для окупантів, встановлювали у всіх містах України. Фото: Телеграф

Крім того, закон встановлює окрему адміністративну відповідальність за образу поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону та військовослужбовця.

Відповідне правопорушення тягне за собою накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 30 годин.

Варто зазначити, що раніше ці правопорушення передбачалися штраф від 51 до 119 гривень, громадські роботи на строк від 40 до 60 годин або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

 

 

Читайте також

Нобелівські лауреати проведуть для українців низку безкоштовних лекцій

Чехія передасть Харкову тролейбуси та трамваї

У Дніпрі масово демонтують об’єкти, що пов’язані з радянським минулим – фото