В Україні запрацював перший підземний військовий шпиталь

Україна запустила перший підземний стабілізаційний пункт для військових. Підземний шпиталь, розташований поблизу лінії фронту, забезпечує медичну допомогу понад 100 пораненим на добу.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Підземний шпиталь має по два операційні та реанімаційні блоки, а також робоче приміщення і модуль відпочинку для медиків. Він оснащений медичним обладнанням, зокрема там є кисневі концентратори, апарати ШВЛ, кардіомонітори та дефібрилятори.

Стабілізаційний пункт побудували на базі шести збільшених сталевих бункерів, кожен з яких має довжину 7,6 метра та діаметр 2,5 метра. Там встановили системи вентиляції, водопостачання, водовідведення та альтернативні джерела живлення. Для додаткового захисту пункт має системи радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Підземний шпиталь. Фото: Міністерство оборони України
Підземний шпиталь. Фото: Міністерство оборони України
Підземний шпиталь. Фото: Міністерство оборони України
Підземний шпиталь. Фото: Міністерство оборони України

Впродовж доби у підземному стабілізаційному пункті можуть надавати медичну допомогу понад 100 пораненим. А також одночасно проводити до чотирьох операцій.

Перший підземний шпиталь розташований поблизу лінії фронту. Вартість проєкту – понад 20 мільйонів гривень. Загалом проєкт передбачає будівництво більше 20 підземних стабілізаційних пунктів.

 

 

Читайте також:

У Львові планують збудувати перший підземний дворівневий паркінг

Першу підземну школу відкрили в Люботині на Харківщині

У Харкові будуватимуть першу підзмену школу в Україні