В Україні заборонять присвоювати географічним об’єктам назви, що символізують росію

/ Події /

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має на меті деколонізувати топонімію та впорядкувати використання географічних назв на всій території України.

Документ розмістили на сайті Верховної Ради.

Відповідно до проєкту закону №7253, можуть повністю заборонити найменування географічних об’єктів, що “звеличують, увіковічнюють, пропагують або символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику”. 

Таким чином, на думку авторів, ухвалення цього законопроєкту практично позбавить впливу росії на внутрішню політику України та світогляд громадян, а також прискорить дерадянізацію і дерусифікацію, сприятиме зміцнення духу і моралі української нації.

Варто зазначити, що після впровадження у 2015 році Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” перейменували понад 990 населених пунктів та 26 районів, майже 52 тисячі інших топонімів, 75 закладів освіти, 33 залізничні об’єкти та 2 морських порти. 

За цей час демонтували також близько 2,5 тисяч пам’ятників, які містили пропаганду тоталітарного режиму. Наразі під питанням стоїть перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

 

 

Читайте також

Греція допоможе у відновленні Одеси після війни

Уряд Латвії заморозив нерухомість росіян на суму у понад €100 мільйонів

Перший у світі NFT-музей війни зібрав для України понад $600 тисяч