В Україні з’явиться перше місто-курорт: екологи проти

Навесні 2023 року в Одеській області планують відкрити перше в Україні місто-курорт Dunaya Resort Ukraine.

Цілодобовий курорт Dunaya планують створити на косі між озером Сасик і Чорним морем. Він налічуватиме 95 інфраструктурних об’єктів, які розташують на площі у 500 га. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Загальний номерний фонд міста-курорту матиме 20 тисяч місць, що дозволить залучати близько шести мільйонів туристів щороку. Також завдяки цьому проєкту планують відкрити 25 тисяч нових робочих місць на самій косі та до 100 тисяч робочих місць у суміжних галузях.

За словами одного з ініціаторів проєкту Фазіля Аскєрова, концепція екологічності Dunaya Resort Ukraine полягає у стовідсотковому очищенні води і виробництві електроенергії із відновлювальних джерел, зокрема зі сміття. З боку моря і озера обіцяють створити охоронні зони у вигляді парків із вічнозеленими рослинами. Відомо, що тут планують створити масштабну гральну зону, яку називають “українським Лас-Вегасом”.

Коса, на якій хочуть побудувати місто-курорт. Знаходиться між Чорним морем і озером Сасик. Фото: dumskaya.net

Водночас, розташування курорту викликає сумніви в екологів. Вони зазначають, що облаштовувати рекреаційні зони на озері Сасик не можна, оскільки воно входить до Смарагдової мережі і має статус міжнародних водно-болотних угідь, в яких селяться птахи. Також територію занесено у міжнародний список Рамсарської конвенції про охорону водно-болотних угідь.

Тому екологи переконують, що будівництво міста-курорту призведе до знищення екосистеми лиману. Аскєров же стверджує, що надання ділянці статусу природного заповідника не має підстав, адже це штучно створений об’єкт.