Це дало змогу відновити повноцінний технологічний процес виробництва традиційної української кераміки, яка належить до Списку світової нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, повідомили у Мінкульті.
Оскільки раніше можливостей переробки місцевої сировини не було, майстри не могли виготовляти окремі вироби, зокрема кахлі та облицювальні плитки. З цієї причини виробництво Косівської кераміки призупинили.
Завдяки Офісу з розвитку креативних індустрій, Мінкульту та команді SURGe виробництво знову відновило роботу.
“Тішуся, що тепер українські майстри продовжать працювати та експортувати вироби. Адже креативні індустрії в часи війни – це не лише спосіб показати світу сміливість і оригінальність української культури, а й – підтримка армії та економіки. Косівська мальована кераміка вкотре підтверджує свій статус елемента Репрезентативного переліку ЮНЕСКО, бо представляє всю Україну через поєднання винахідливості, історії, креативності та майстерності”, – зазначила заступниця міністра культури Лариса Петасюк.
Нині виробництво використовує усі потужності та забезпечує понад 100 робочих місць. Нагадаємо, що напередодні до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО увійшов борщ.
Читайте також
Проєкт Restare. Як у Львові працює бюро архітектурного порятунку
Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
Об’єднання “Художні сили України” продає картини талановитих митців для допомоги ЗСУ