В Україні відновлять виробництво Косівської кераміки, що входить до списку ЮНЕСКО

/ Події /

Для керамічного цеху у місті Косів, що на Івано-Франківщині, доставили технічне обладнання. 

Це дало змогу відновити повноцінний технологічний процес виробництва традиційної української кераміки, яка належить до Списку світової нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, повідомили у Мінкульті. 

Оскільки раніше можливостей переробки місцевої сировини не було, майстри не могли виготовляти окремі вироби, зокрема кахлі та облицювальні плитки. З цієї причини виробництво Косівської кераміки призупинили. 

Один зі зразків Косівської кераміки. Фото: МКІП

Завдяки Офісу з розвитку креативних індустрій, Мінкульту та команді SURGe виробництво знову відновило роботу. 

“Тішуся, що тепер українські майстри продовжать працювати та експортувати вироби. Адже креативні індустрії в часи війни – це не лише спосіб показати світу сміливість і оригінальність української культури, а й – підтримка армії та економіки. Косівська мальована кераміка вкотре підтверджує свій статус елемента Репрезентативного переліку ЮНЕСКО, бо представляє всю Україну через поєднання винахідливості, історії, креативності та майстерності”, – зазначила заступниця міністра культури Лариса Петасюк.

Обладнання для переробки місцевих матеріалів. Фото: МКІП

Нині виробництво використовує усі потужності та забезпечує понад 100 робочих місць. Нагадаємо, що напередодні до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО увійшов борщ.

 

 

Читайте також

Проєкт Restare. Як у Львові працює бюро архітектурного порятунку

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Об’єднання “Художні сили України” продає картини талановитих митців для допомоги ЗСУ