В Україні створять тренувальний центр 3D-друку будівель

В Україні створять тренувальний центр 3D-друку будівель. Зокрема, планують придбати принтер та навчати на ньому архітекторів, інженерів та операторів.

Про це повідомив відомий tech-підприємець Жан-Крістоф Боні в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Інвестиції в 3D-принтер, за його словами, становитимуть $1-1,5 млн. Наразі ухвалюється рішення, де саме буде розташовано тренувальний центр.

“Ми обираємо між Києвом та Львовом. Переговори тривають на рівні губернаторів, потім інтегруємо до проєкту навчальні заклади. Але це приватна ініціатива, тому все буде на приватних засадах. Студенти навчатимуться не лише 3D-друку, а й інших технологій, а також принципів циркулярної економіки”, – повідомив Боні.

Для однієї зі шкіл Львова зведуть навчальний корпус завдяки 3D-друку

Так, вже навесні почнуть роздруковувати корпус школи у Львові. У проєкт вже інвестовано $150 тис. (робота архітекторів, матеріали тощо), а фінальна вартість становитиме $700 тис.

Сировиною для друку об’єктів може стати, зокрема, бетон зі зруйнованих унаслідок агресії росії будівель. Таким чином буде вирішено декілька завдань одночасно – утилізація та повторне використання матеріалів і швидке відновлення території.

 

 

Читайте також

Інженери обладнали дрони технологією 3D-друку, щоб зводити та відновлювати будівлі

У США завдяки 3D-друку розробили технологію створення “зелених фасадів”

Українські архітектори пропонують відновити Північну Салтівку за допомогою 3D-друку