В Україні створять Національний реабілітаційний центр “Незламні”, якому “немає аналогів у світі”

/ Події /

Нині проєкт презентували на Форумі донорів у Львові та зібрали вже понад 2 мільйони євро на зведення будівлі медичного закладу.

Про це повідомляють у Львівській міській раді.

Новий реабілітаційний центр, аналогів якому нема у світі, відкриють поблизу Лікарні Святого Пантелеймона. Він функціонуватиме на базі Першого територіального медичного об’єднання Львова.

Завдяки проєкту, що передбачає зведення споруди площею 37 тисяч м², щороку надаватимуть допомогу для 50 тисяч пацієнтів та проводитимуть понад 10 тисяч операцій. Мова йде як про військових, так і цивільне населення.

Концепт майбутнього вигляду реабілітаційного центру “Незламні”. Візуалізація: unbroken.org.ua

На базі реабілітаційного центру відкриють відділення реконструктивної хірургії, ортопедії, психологічної, психосоціальної і фізичної реабілітації, а також опікової травми. Крім того, тут займатимуться не лише проведенням протезування, а й виготовленням безпосередньо самих протезів. 

“Українські спеціалісти придумали і в експериментальному режимі запустили роботизоване протезування. Вони виготовили руку-робот, яка повністю замінює кінцівку. Ця рука зараз є в нас в лікарні і вже наступного тижня ми будемо її встановлювати”, – повідомив генеральний директор Першого медичного об’єднання Львова Олег Самчук для Zaxid.net.

Роботизована рука, яка замінить втрачену кінцівку. Фото: Перше територіальне медичне об’єднання Львова

У майбутньому фахівці центру займатимуться встановленням кісткових біоімплантів та екзоскелетів, проводитимуть реконструктивні операції на кінцівках, мікрохірургію кисті та ендопротезування.

Перший етап реалізації проєкту передбачає 6 нових операційних та 180 ліжок для пацієнтів у нинішньому приміщенні. Наступним кроком буде зведення нової споруди площею 25 тисяч м² та її устаткування сучасним обладнанням. Крім цього, планується покращити дорожні комунікації. 

Схема розташування майбутніх відділень. Зображення: Твоє Місто

“Наше завдання – вибувати екосистему. Люди, які отримують тут допомогу, повинні десь жити та комфортно добиратися до медзакладу. За цим проєктом ми збудуємо трамвайну колію, від центру міста до лікарні”, – сказав очільник Львова Андрій Садовий.

Для втілення проєкту необхідно зібрати 77 мільйонів євро. 2.1 мільйона євро нині вдалось зібрати на Форумі донорів. Підтримати проєкт зголосились компанії АТБ, Symfony Solutions, Space Art, Група “ПЗУ Україна” та посольство Швейцарії в Україні. 

Реабілітаційний центр “Незламні” збудують за підтримки Міністерства охорони здоров’я, Міністерства у справах ветеранів України, Львівської обласної військової адміністрації та Львівської міської ради, а також міжнародних партнерів, які закликають підтримати проєкт фінансово.

Аби долучитись, потрібно перейти за посиланням

 

 

Читайте також

У відновленні Харківської ОДА можуть застосувати досвід реконструкції будівлі Рейхстагу – Терехов

Канадець, який зірвав джекпот, надасть частину виграшу для відбудови України

“Це найкраще місто, яке я бачив”. Хірокі Мацуура створить майстер-план Ірпеня