В Україні планують створити сучасну систему бомбосховищ

/ Події /

Облаштування укриттів за сучасними безпековими нормами відбуватиметься по всій країні. Реалізація цього проєкту займе від одного до півтора року.

Про це повідомив в ефірі інформаційного марафону міністр розвитку громад Олексій Чернишов.

“Ми наразі працюємо над сучасними інженерними рішеннями для того, щоб побудувати систему бомбосховищ по всій країні. Йдеться також про розробку державних будівельних норм. Нові укриття будуть передбачати рівень безпеки, а також їхню доступність для всіх категорій населення”, – зазначив урядовець.

Один із львівських підземних паркінгів, що вже відповідає оновленим будівельним нормам. Фото: Роман Кайман

Передбачається, що майбутні укриття будуть як підземними, так і наземними. Їх облаштовуватимуть під час зведення новобудов, а також вже у наявних спорудах. 

“Головне, щоб ми враховували вже побудовану інфраструктуру й інтегрували ці укриття в життя міст та інших локацій, де це буде відбуватись. Там, де йдеться про нове будівництво, буде простіше, тому що проєктами будуть передбачені нові об’єкти укриттів. Вони подекуди будуть мати подвійне функціональне значення – це можуть бути підземні паркінги”, – пояснив Чернишов.

Один із львівських підземних паркінгів, що вже відповідає оновленим будівельним нормам. Фото: Роман Кайман

Нагадаємо, що у Києві розпочинають процес відновлення знищених війною будинків. З місцевого бюджету на цей проєкт виділили 600 мільйонів гривень.

 

На головній – вхід до одного із бомбосховищ Фінляндії. Фото: Pjotr Sauer/The Guardian 

 

 

Читайте також

У Дніпрі назвали вулиці на честь міст-героїв Київщини

Київські волонтери перетворюють використані електронні цигарки у повербанки для ЗСУ

Екоактивісти створили петицію до Папи Франциска з проханням рідше косити траву