В Україні можуть спростити отримання компенсації по програмі “єВідновлення”

Українцям, чиє житло було знищене чи пошкоджене внаслідок збройної агресії росії, можуть спростити отримання компенсації за програмою "єВідновлення".

Про це на зустрічі “Парламент та громадяни: відкритий діалог у період війни” з громадськістю, організованій за підтримки проєкту USAID, повідомила Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Олена Шуляк.

Йдеться про скасування довідки про несудимість, яка зараз входить в пакет необхідних документів для отримання допомоги.

“Отримання цієї довідки виявився проблемним моментом – у кількох містах замість захисту ця довідка лише ускладнювала процес, тому не виключаю, що цю норму невдовзі відмінять. Також разом з міністерством юстиції ми напрацьовуємо зміни до законодавства, щоб зробити спрощений судовий порядок для випадків, коли в людини з якихось причин немає документів, щоб вона не чекала”, – зауважила нардеп. 

Зображення: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Також вона повідомила, що спрощувати процедуру отримання компенсації будуть для жителів повністю зруйнованих міст, наприклад, на Сході України. Крім цього, цієї осені розпочнеться третій і четвертий етап програми “єВідновлення”, наголосила Олена Шуляк.

Загалом, про руйнування житла на сьогодні повідомили вже понад 500 тисяч людей. Майже 40 тисяч направили заяви на компенсацію за програмою “єВідновлення”, коли можна отримати 200 тисяч для швидкого поточного ремонту. Понад 11 тисяч сімей скористатися такою можливістю і отримали цільові гроші на свої картки. 

Нагадаємо, 1 серпня в Україні стартував другий етап реалізації державної програми із забезпечення житлом українців, чия оселя була пошкоджена або знищена внаслідок збройної агресії РФ. 

 

 

 

Читайте також:

Стартував другий етап програми компенсації за зруйноване житло: хто може податися?

У Києві відновили ще дві багатоповерхівки, пошкоджені російськими обстрілами

В Миколаєві оголосили архітектурний конкурс на кращі пропозиції меморіальних комплексів, присвячених захисникам України