В Україні можуть почати штрафувати за російськомовну музику

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону, яким пропонується штрафувати за прослуховування російської музики в громадських місцях.

Відповідний проєкт закону №9547 зареєстровано в Верховній Раді.

Законопроєктом передбачено штраф за публічне виконання, показ, демонстрацію, сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування, сфери послуг музичних фонограм, відеограм, музичних кліпів, їхніх елементів, інших творів російською мовою, що є заборонено законодавством.

Штраф пропонується встановити в розмірі від 5 100 до 8 500 гривень. За повторне порушення протягом року від 17 тисяч до 25 500 гривень.

У пояснювальній записці до законопроєкту згадується випадок, що стався на початку липня 2023 року у селі Погреби на Київщині. Тоді відвідувачку закладу, яка зробила зауваження щодо використання російської музики в караоке, виштовхали з приміщення.

Пізніше поліція склала адміністративний протокол щодо закладу за статтею 155 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка передбачає штраф від 17 до 170 гривень. У парламенті вважають, що це не є “адекватним покаранням”.

 

 

Читайте також:

Київрада заборонила російські пісні в публічних місцях

Уряд заборонив вмикати музику чи фільми в громадському транспорті

В Португалії на пляжах почнуть штрафувати за гучну музику