В Україні хочуть створити міжнародний фонд, аби відновити знищений літак “Мрія”

/ Події /

Напередодні у Гостомелі російські окупанти знищили флагман української авіації.

Представники держпідприємства “Антонов” озвучили ініціативу про заснування Міжнародного фонду відродження найбільшого в світі транспортного літака Ан-225 “Мрія”.

Про це йдеться на офіційній фейсбук-сторінці компанії.

Як зазначають у держпідприємстві, вони мають усі ресурси для відновлення літака, окрім фінансових. 

“Незважаючи на тяжкі часи, колектив ДП “Антонов” із рішучістю вважає за необхідне не допустити повної безповоротної втрати легендарного літака… та розпочати роботи з відродження Ан-225 “Мрія”. 

Для цього є всі підстави – конструкторська та науково-технічна документація, а найголовніше – наявність, велике бажання та натхнення колективу ДП «”Антонов”. На жаль, для вирішення цієї задачі є обмаль коштів”, – повідомляють представники компанії.

До слова, літак згорів унаслідок наступу російської армії на Гостомель. Там він знаходився в ангарі, у який влучив снаряд.

Раніше Укроборонпром підкреслював, що відновлення легендарної “Мрії” коштуватиме понад 3 млрд доларів і потребуватиме близько 5 років робіт.

Варто зазначити, що Ан-225 “Мрія” є найбільшим за масою перевезення вантажів та унікальним за своїми параметрами літаком. За понад 30 років експлуатації на повітряних лініях він показав можливості перевезення надгабаритних вантажів, які не в змозі здійснити жоден інший вантажний літак.

На “Мрії” встановили 240 світових рекордів. Крім цього, Ан-225 має можливість здійснення у польоті горизонтального старту космічних кораблів та ракет, перевезення певних видів вантажів на фюзеляжі.

 

 

Читайте також

Російські варвари вилучають та знищують українські книги та підручники

Дизайнер яхти, якою володіє олігарх з рф, підтримує її конфіскацію через війну в Україні

#ReCreateUA: активісти створили проєкт, аби відновити зруйновані через війну будівлі