В Україні хочуть прибрати всі рекламні носії вдовж доріг

/ Урбаністика /

Таким чином планують підвищити рівень безпеки для водіїв і пішоходів. 

Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання смуги відведення автомобільних доріг загального користування суб’єктами господарювання, опублікованому на сайті Верховної Ради.

Зокрема, ініціатор задуму прем’єр-міністр Денис Шмигаль пропонує змінами до статті 38 Закону України “Про автомобільні дороги” заборонити встановлення об’єктів зовнішньої реклами вдовж автомобільних доріг загального користування. Відповідно до ідеї, це рішення відповідає європейським стандартам, допоможе забезпечити комфортні умови руху користувачам доріг та підвищити рівень їхньої безпеки. 

Фото: Billboards.com.ua

“Рекламоносії, які розміщують в смузі відведення доріг не мають стосунку до складових автомобільних доріг загального користування (стаття 9 Закону України “Про автомобільні дороги”), а їх розташування в межах смуги відведення доріг, особливо на основних під’їздах до значних міст та обласних центрів, призводить до інформаційного перевантаження дорожньої обстановки, додаткової фіксації погляду водія та збільшення часу його реакції під час керування автомобілем”, – йдеться в пояснювальній записці.

Таким чином, на думку укладачів законопроєкту, зовнішня реклама відволікає увагу водія, що може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди. Також рекламоносії на узбіччях доріг створюють перешкоди дорожнім механізмам, особливо в зимовий період, що перешкоджає належному утриманню проїзної частини та узбіч доріг.  

 

На головній: білборди-попередження від Патрульної поліції, встановлені на початку 2021 року. Джерело: Газета Дарницькі Вісті

 

 

Читайте також

У Києві перейменували близько сотні вулиць

Столичні урбаністи започаткували громадську ініціативу “Пасажири Києва”

У Києві планують реставрувати міст Патона