В Україні формують список видатних діячів, на честь яких назвуть вулиці

/ Події /

До ініціативи запрошують долучитись усіх охочих.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь спільно з НАН, Інститутом літератури ім. Т. Шевченка, Інститутом мовознавства ім. О. Потебні та Інститутом української мови уклали список зі 100 видатних українських постатей, на честь яких можна було б перейменувати географічні назви, повідомляють на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Там зазначають, що українці, які потрапили до переліку, зробили внесок у розвиток та утвердження української мови як державної та відстоювали національні інтереси.

Серед таких постатей – Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Олесь Гончар, Василь Симоненко, Іван Дзюба, Іван Драч, Агатангел Кримський, Левко Лук’яненко, Євген Маланюк, Валер’ян Підмогильний, Олександр Пономарів тощо.

Мовний омудсмен Тарас Кремінь. Фото: Facebook

“Зрозуміло, що ініціатива має виходити від мешканців тих населених пунктів, в яких будуть перейменовувати географічні назви та об’єкти топоніміки. Завдання місцевої влади – дослухатися громади, академічних установ, провідних університетів… Користуйтеся, змінюйте свої громади. Перефразовуючи відомий крилатий вислів, чиїми іменами названі вулиці та сквери, того і країна”, – підкреслив Тарас Кремінь.

Крім того, мовний омбудсмен просить долучитись до розширення списку усіх небайдужих. Українці можуть надсилати свої рекомендації на електронну адресу [email protected] до 26 червня.

Остаточний перелік видатних діячів, на честь який варто називати вулиці, влада оприлюднить до Дня Конституції України.

 

На головній – харківський активіст власноруч перейменував московський проспект на проспект Григорія Сковороди. Пізніше міська рада ухвалила рішення назвати його на честь героїв Харкова. Фото: Накипіло.

 

 

Читайте також

Попри невдоволення, у Лондоні планують звести концерт-хол у вигляді гігантської сфери

Історичну будівлю у центрі Львова планують перетворити на готель. Оголосили архітектурний конкурс

Який вигляд мають 10 найновіших станцій метро зі всього світу — збірка Dezeen