В США успішно протестували деревʼяний хмарочос на стійкість до землетрусів

Американська архітектурна студія Lever Architecture перевірила сеймостійкість 10-поверхової деревʼяної будівлі в Каліфорнії.

Про це повідомляє видання Dezeen.

Сейсмостійкість випробовували завдяки гідравлічному столу, який може імітувати магнітуду коливання під час землетрсу до 7,7 балів.

Компанія Lever Architecture розробила вежу для випробувань під керівництвом Колорадської гірничої школи.

Фото: Timberlab

“Це тип технології, який дозволяє будівлям самоцентруватися, фактично відремонтувати їх і негайно заселяти”, – сказав директор Lever Architecture Томас Робінсон.

Фото: Timberlab

Ця технологія включає повністю дерев’яну систему з масивними стінками-гойдалками та натягу зі сталевими стрижнями, що проходять по всій висоті конструкції. У випробуваннях було включено більше семи типів технічної деревини, зокрема клеєну ламіновану деревину (клеєний брус), поперечно-ламіновану деревину (CLT) і ламіновану деревину (NLT).

Фото: Timberlab

“Це перший випадок, коли таку високу будівлю було випробувано на струшуючому столі в повному масштабі, і це випробування підтвердить масову деревину як сейсмостійкий будівельний матеріал для високих конструкцій”, — сказав асоційований професор Колорадської гірничої школи Шилінг Пей.

Фото: Timberlab

Команда сподівається, що успіх тесту може допомогти змінити будівельні норми на користь будівництва з деревини в сейсмонебезпечних районах, таких як Каліфорнія.

 

 

Читайте також:

BIG і ICON завершують будівництво першого надрукованого на 3D-принтері будинку в Техасі зі 100 запланованих

“Походження льоду”: проєкт виставкового центру в Ґренландії

В Індії завершили будівництво найбільшої у світі офісної будівлі