В США проводять архітектурний конкурс на проєкт Національного музею ВМС. Добірка пʼяти фіналістів

В США проводять архітектурний конкурс на найкращий проєкт майбутнього Національного музею ВМС у Вашингтоні. 

Про це повідомляє видання Designboom.

Конкурс на найкращий архітектурний проєкт оголосили в грудні минулого року. Серед 80 конкурсантів обрали 5 найкращих. До фіналу пройшли роботи таких студій: Bjarke Ingels Group, DLR Group, Frank Gehry Partners, Perkins & Will, та Quinn Evans.

Проєкт передбачав створення відкритого для громади музею, який стане домом як для ветеранів ВМС, так і для громадськості, меморіалом спадщини ВМС США, а також соціальним і культурним центром для освіти та громадських заходів. Музейний кампус займатиме приблизно 25 000 кв. м.

Проєкт від студії BIG

Планується, що музей включатиме нову будівлю та парадне подвір’я, а також реконструкцію існуючих історичних будівель. Бачення BIG передбачає відображення історичного контексту Navy Yards за допомогою використання масштабу, матеріалів і деталей, натхненних кораблями ВМС. 

Зображення: BIG

Зображення: BIG

Великі вітрини відкривають музей у бік жвавої вулиці, пропонуючи перехожим зазирнути в музейну колекцію артефактів, які розкривають історію військових місій та передають масштаби операцій ВМС США.

Зображення: BIG

DLR GROUP

Американська архітектурна студія розглядала як залучити людей, згадуючи досвід ВМС, і втілюючи в життя те, що служба означає для військовослужбовців, ветеранів і широкої громадськості.

 «Ми знайшли велике натхнення у величезній кількості артефактів, традицій і концепцій, унікальних для ВМС Сполучених Штатів, і прагнемо створити унікальний, сучасний музейний досвід, не схожий на жодний інший, щоб розмістити Національний музей ВМС США», – розповідає директор Денніс Брі.

Зображення: DLR Group

Frank Gahry Partners

Френк Гері, який спроєктував Меморіал Дуайта Д. Ейзенхауера у Вашингтоні, запропонував споруду, що виглядає як велична будівля, здебільшого зроблена зі скла.

Зображення: Frank Gehry Partners

Perkins&Will

Perkins&Will’s спроєктували будівлю з величезним скляним фасадом вітрилоподібної форми, яка наче пливе поверхнею океану. Це символізує чіткий звʼязок між морем, сушею та повітрям.

Зображення: Perkins & Will


Головний вхід до музею віддає данину кожному моряку, який переходить від цивільного життя до військово-морської служби. А відвідувачі перетинають трап над водою, щоб потрапити на «судно», яке сповнене цінних історій і досвіду.

Зображення: Perkins & Will

Quinn Evans

Ще один проєкт, що увійшов до пʼятірки фіналістів належить студії Quinn Evans. Тут можна побачити дещо грубі форми, загорнуті у шар сталі, що нагадує про стійкість та надійність військово-морських сил Сполучених Штатів Америки.

 

Зображення: Quinn Evans

Зазначимо, що кожен фіналіст отримав конкурсний гонорар у розмірі 50 000 доларів США.

Зображення на головній: проєкт музею від BIG

Читайте також:

“Українська ДНК” на Венеційській бієнале. Як Україна буде представлена на найпрестижніший архітектурній виставці світу

Archimatika посіла призове місце на конкурсі із проєктом готелю у Таллінні

Архітектори представили прототип тимчасового будинку для постраждалих від землетрусу в Туреччині та Сирії