В росії планують заблокувати Instagram та визнати компанію Meta екстремістами

/ Події /

Така реакція виникла як наслідок після рішення американської компанії про відмову цензурувати заклики до насилля проти військових рф та побажання смерті путіну.

Генеральна прокуратура росії звернулась до роскомнагляду із клопотанням про обмеження доступу до Instagram. Водночас компанію Meta Platforms Inc., якій належить Facebook, Instagram та WhatsApp, просять визнати  “екстремістською організацією” та заборонити її діяльність на території країни-окупантки.

Це сталось після того, як Meta відмовилась застосовувати цензуру до “матеріалів із закликами до “вбивства путіна та російських військовослужбовців”, а також зверненнями про “участь громадян біля рф у масових заворушеннях, які супроводжуються насильством”. 

Окрім того, генпрокуратура росії вимагає притягнути до кримінальної відповідальності Meta за статтями про “пропаганду тероризму” й “розпалювання ненависті та ворожнечі із загрозою застосування насильства”.

Варто зазначити, що напередодні в росії заблокували низку соціальних мереж, до списку яких входить Facebook, Twitter, TikTok, а також частково почали блокувати відеохостинг YouTube.

Ілюстрація на головній: Aïda Amer/Axios. Photo: Sergei Guneyev/SPUTNIK/AFP via Getty Images

 

 

Читайте також

Мінкульт дозволив писати “путін” і “кремль” з маленької літери

Під час риття окопів на Дніпропетровщині захисники виявили артефакт, якому понад 2 тисячі років

Дизайнери проти війни: 10 ілюстрацій, присвячених Україні та миру