В Польщі чоловіка, який отруїв 39 дерев, оштрафували на $50 тис.

Власник земельної ділянки у польському місті Сопот навмисно отруїв 39 дерев для її подальшої забудови.  

Чоловіка притягнули до відповідальності, втім судова тяганина тривала три роки, пише Mad White. Власник ділянки намагався оскаржити рішення мера стягнути з нього штраф. Нині адміністративний суд відхилив скаргу на рішення апеляційної комісії місцевого самоврядування, залишивши без змін рішення мера міста Сопот про накладення адміністративного штрафу. Рішення є остаточним.

Фото: Mad White

Мерію Сопота повідомили про інцидент навесні 2019 року. Загиблі дерева викликали занепокоєння місцевих жителів. За результатами перевірки міська прокуратура повідомила про можливість вчинення злочину та розпочала адміністративне провадження.

Експертиза дендрологів показала, що дерева, зокрема вільхи, берези та тополі, були вибурені та отруєні гербіцидом.

«Неприпустимо, щоб інвестор заради прибутку знищував на території дерева. Тим паче, що на цій ділянці можна було будувати будівлі, не роблячи цього», – заявив мер Сопота Яцек Карновський.

Фото: Mad White

За знищення 39 дерев власник ділянки зобов’язаний сплатити 214 391 злотих (близько 50 тис. доларів), з яких 154 345 злотих одразу. Стягнення решти суми – 60 046 злотих – призупинено на 5 років через те, що ступінь пошкодження 15 дерев не виключає їхньої життєздатності.

 

 

Читайте також:

В Києві оцифрували майже 23 тисячі дерев для онлайн-мапи

Біля “Житомирської” у Києві невідомі намагалися знищити 200-річні дуби

Цієї весни лісники України висадили понад 109 мільйонів сіянців дерев