Уже понад 6 років триває робота над проєктом Vlasne Misto, яке нині не має аналогів в Україні та Східній Європі. В його основу закладений «принцип людиноцентризму», а одними з головних особливостей міста є автономність, екологічність, інноваційність і якісно нова сучасна інфраструктура з високим рівнем розвитку освіти.
Vlasne Misto має унікальний екопростір, оскільки проєкт буквально інтегрується в первозданну природу — а це три озера та 750 га заповідного лісу. Чимала територія майбутнього міста є повноцінною урбаністичною одиницею країни, яка за допомогою надсучасних технологій піклується про збереження природи та історії місця.
Це перше в Україні місто-кластер із низькою щільністю населення — 1 особа на 375 м2. Для забезпечення комфортного проживання, розвитку та відпочинку мешканців у місті запланована розвинена мережа інфраструктурних об’єктів, необхідних для сучасної людини.
Серед них: бізнес-центр і коворкінги, мережа освітніх закладів (від садочків до ВНЗ), центри розвитку для різних вікових груп, магазини, ресторани та кафе, розважальний комплекс, що включатиме кінотеатр, мистецький центр і концерт-хол для культурних подій, спортивні та кінно-спортивний комплекси, центри оздоровлення та відпочинку, лікарня швидкої допомоги, центр реабілітації та багато іншого.
В рамках офіційної частини відкриття CEO Vlasne Misto Ярослав Корніяченко розповів гостям про основну ідею проєкту та головні його переваги.
«Постійна витрата часу на зайве стала поштовхом до створення місця, де все поряд. Наша інфраструктура передбачає розподіл міста на 4 функціональні зони — так, щоб у кожній перебувало все необхідне. Найважливіші об’єкти будуть розташовані всього за 5 хвилин від будинку», — розповідає Ярослав.
Головною атракцією міста стане Ринкова площа. В її центрі буде розташована вертикальна теплиця з оглядовим майданчиком на даху, призначена для вирощування екологічної продукції.
На площі також буде зелена зона для відпочинку та сучасний урбан-парк. Варто зауважити, що всі будівлі та споруди площі будуть зведені з матеріалів, які мають низький рівень вуглецевого сліду, підлягають вторинному використанню, чим зменшують шкідливий вплив на екологію.
На території у 42 500 м2 заплановані локації, що забезпечують цікаве,
Власне для комфортного проживання на території містечка запроектовані приватні будинки, таунхаузи та багатоквартирні будинки від 3-х до 5-ти поверхів.

Будівництво одного із житлових будинків комплексу за проєктом архітектора Віктора Кудіна (KUDIN architects)
Усі об’єкти передбачають різні варіанти планування, але всі вони поєднані ідеєю екологічного будівництва. Архітекторами проєкту виступили знані українські бюро YOD Group, KUDIN architects і LAWA, які із самого початку слідували основній ідеї «природності» проєкту.
«Уся команда дотримувалася головної концепції проєкту — бути справжнім, без усіляких фейків. Використовувати лише натуральні матеріали (камінь, дерево, скло) та витриману архітектуру без зайвих декоративних елементів. Бути самим собою, простим, зрозумілим і водночас сучасним, технологічним, енергоефективним і максимально комфортним для людей», — розповідає головний архітектор YOD Group Дмитро Дудченко.
Під час офіційної частини відкриття гості мали змогу відвідати першу чергу будівництва приватних будинків.
«Архітектура цього проєкту — продовження ідеї чесноті та відкритості, ніякого історизму. Попри це кожне місце обов’язково повинне мати свою історію, тому ми будемо створювати власну. Яблуневі сади, наявна бруківка — все буде мати свою інтерпретацію в архітектурі майбутнього містечка», — розповідає Віктор Кудін, засновник і головний архітектор творчої майстерні KUDIN architects.
Всі фото надані пресслужбою Vlasne Misto
Читайте також:
У Чернігові відновили пошкоджену російською авіабомбою 17-поверхівку
Будівельні роботи на вулиці Івана Франка, 26 припинили через відсутність документів
На завершення будівництва музею Голодомору виділили 574 млн гривень