В Парижі після 100-річної заборони знову дозволять купатися в Сені

Муніципалітет Парижа планує надати дозвіл на купання в Сені до Олімпійських ігор 2024. У річці було заборонено купатися через забруднення з 1923 року.

Про це пише видання Travel+Leisure.

Під час перших Олімпійськиї ігор в Парижі 1900 року, змагання з плавання проходли саме в Сені. Крім того, місцеві жителі купалися в річці впродовж століть, допоки 1923 році це не заборонили.

У 2018 році розпочалася програма з очищення Сени, яка наразі вже добігає кінця. Річку планують зробити частиною Олімпійських ігор, і після їх завершення у 2025 році для парижан буде відкрито три громадські зони для плавання (Брас-Марі, Брас-де-Гренель і Берсі).

Візуалізація: як виглядатиме один громадських пляжів Париж

Наступного року церемонію відкриття Олімпійських ігор планують провести на Сені замість традиційного відкриття на стадіоні.

“На Іграх у Парижі 2024 року спортсмени відкриють запливи в річці організацією олімпійських змагань. Відродження, яке прокладе шлях для водного дозвілля”, – йдеться в заяві уряду Парижа.

Фото: Гійом Бонтемп

Річка прийматиме три олімпійські та паралімпійські змагання: триатлон, марафонське плавання та паратріатлон.

Проєкт очищення водойми оцінюється приблизно в 1,4 мільярда євро. Програма включає встановлення дезинфекційних установок на підводних очисних спорудах та резервуарів для дощової води.

Ще одним важливим аспектом очищення є видалення бактеріального забруднення зі стічних вод ще до того, як вони потраплять у річку.

 

 

Читайте також:

У Франції презентували новий дизайн факела Олімпійських ігор в Парижі

Для Олімпійських ігор в Парижі встановлять сидіння з переробленого пластику

В Парижі будують містечко для спортсменів до Олімпійських ігор-2024