В Парижі облили фарбою скандальну картину, яка зображує злочини росіян в Україні

У паризькому музеї "Токійський палац" облили картину художниці Міріам Кан під назвою "F*ck abstraction!". Еммануель Макрон засудив акт вандалізму.

Про це повідомляє видання ArtNews.

Картина “F*ck abstraction!” є частиною виставки, присвяченої висвітленню проблеми порушення людських прав та насилля внаслідок російської агресії в Україні. Як зазначається, представники консервативних поглядів та захисники дитячих прав вбачають у картинах мисткині пропаганду педофілії.

На самій картині зображено дві людських фігури – більшу, вочевидь сильнішу, та меншу із завʼязаними руками. Сюжет демонструє статевий акт.

За словами Міріам, вона створила цю та низку інших робіт одразу після оприлюднення фактів воєнних злочинів росіян, зокрема після знайдених масових поховань у Бучі.

На звинувачення у пропаганді педофілії Кан відповіла, що менша фігура на картині не є дитиною, а контраст між двома фігурами символізує тілесну силу агресора та крихкість пригноблених, виснажених війною, які стоять на колінах.

Водночас Державна рада Франції визнала, що картина не зображує педофілію і може бути виставлена в музеї.

Вандала, який облив картину фіолетовою фарбою, працівники музею описують як чоловіка похилого віку, який був не задоволений зображенням статевого акту між дитиною та дорослим.

Президент Франції, Еммануель Макрон, теж прокоментував цей випадок у своєму твітері та засудив акт вандалізму.

«8 травня, коли ми святкуємо перемогу свободи, я засуджую акт вандалізму, здійснений учора в «Токійському палаці». Нападати на витвір мистецтва означає нападати на наші цінності. У Франції мистецтво завжди безкоштовне і гарантується повага до витворів культури», — написав він.

Директор музею зазначив, що виставку вже відвідало 80 тис. людей. Картина залишиться в музеї до кінця виставки 14 травня.

 

 

 

Читайте також:

Історик ідентифікував міст з картини “Мона Ліза” в італійському містечку

“Голодний” студент зʼїв на виставці роботу художника Мауріціо Каттелана, яку оцінюють у $120 тис.

“Рекламувати себе поки не навчилися”. Мінтуризму Італії вибачилося за рекламу з Венерою Боттічеллі у ролі “інфлюенсерки”