В Одесі з’являться вулиця Героїв Маріуполя та площа Великої Британії замість топонімів на честь рф

/ Події /

Міський голова Геннадій Труханов заявив про необхідність перейменування топонімів, що символізують росію.

Першими мають зникнути назви вулиць, що ніяк не пов’язані з історією Одеси, повідомив він на своїй сторінці в фейсбуці. Зокрема, мова йде про Новомосковську, Бородинську, Курську, Воронезьку й Чапаєва.

“Із кожним днем слова “братський народ” виглядають все лицемірнішими і цинічнішими. Одеса зазнала своїх втрат у цій війні. І ми не бажаємо мати нічого спільного з державою, яка сьогодні намагається стерти наше місто, нашу країну з землі”, – зазначив міський голова Одеси. 

Також на черзі перейменування 19-ти вулиць, що пов’язані з тоталітарним режимом радянського союзу. А 24 вулиці очікують на закріплення назв українською мовою.

Як зазначив Труханов, там, де це буде можливо, одеським вулицям повернуть історичні назви або назви, напряму пов’язані із боротьбою проти війни, розв’язаної росією.

“Я вважаю, що до новітньої історії України й Одеси мають бути вписані імена та країни, які так чи інакше ведуть нас до Перемоги. Тому в Одесі може – і повинна! – з’явиться вулиця Героїв Маріуполя і площа Великої Британії. І, звісно, ми створимо на місці великого скверу Воїнів АТО меморіал, де будуть увічнені імена всіх одеситів, хто поклав власне життя за Україну”, – резюмує Труханов.

Нині питанням перейменування вулиць займається профільна топонімічна комісія. Найближчим часом нові назви мають затвердити на сесії міськради.

 

 

Читайте також

Львів може стати переможцем конкурсу “Європейська волонтерська столиця 2024”

Мінськ позбавили статусу міста-побратима Києва

Війська рф знищили єдиний в Україні музей російського поета Єсеніна